Top Baneris

„BaltCap“ atleido Š. Stepukonį, kreipėsi į teisėsaugą 

2023 lapkričio 24 d.
atleidimas
Asociatyvinė Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Baltijos šalyse veikianti privataus kapitalo fondų valdytoja „BaltCap“ dėl netinkamai tvarkytų finansų atleido jos valdomo fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ partnerį bei Nacionalinį stadioną statančios įmonės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ vadovą Šarūną Stepukonį.

„BaltCap“ taip pat kreipėsi į teisėsaugą, fondo finansų direktoriams nustačius veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus.

Vadovavimą fondui perėmęs vienas iš keturių „BaltCap“ vadovaujančių partnerių Simonas Gustainis BNS ketvirtadienį sakė, kad su Š. Stepukoniu fondų valdytoja jau neturi jokių sąsajų.

„Nebeliko jokių sąsajų su juo“, – teigė S. Gustainis. 

Jis nekomentavo pažeidimų pobūdžio ir patirtų nuostolių dydžio: „Negaliu pasakyti, kol vyksta tyrimas“.

Kaip pranešė įmonė, nuostolius lėmę pažeidimai nustatyti atliekant reguliarią patikrą.

„Nuostoliai baigtiniai, veikla apsiribojo vienu asmeniu, vienu fondu ir kai kuriomis šio fondo įmonėmis, todėl neturi jokios įtakos kitiems „BaltCap“ valdomiems fondams“, – teigiama pranešime. 

S. Gustainis sako, kad nuostoliai bus kompensuoti. 

„Šį atvejį mes vertiname labai rimtai, o visus fondo patirtus nuostolius kompensuosime. Apie įvykius pranešėme visiems investuotojams ir svarbiausiems susijusiems asmenims, įtraukdami juos į geriausio sprendimo paieškas šioje situacijoje“, – pranešime sakė S. Gustainis. 

Anot jo, fondas pasitelkė išorės konsultantus išsamiam auditui, kol paaiškės, kodėl ir kaip vyko pažeidimai, sustiprintos fondų valdymo ir kontrolės procedūros.

„BaltCap“ Vilniuje stato ir 25 metus koncesijos pagrindu valdys Nacionalinio stadiono kompleksą. 

Baltijos šalyse, Lenkijoje, Švedijoje ir Suomijoje veikiančios „BaltCap“ fondai yra investavę į daugiau nei 100 įvairių  bendrovių, kurių bendra kapitalo vertė siekia apie 700 mln. eurų. 

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video