Top Baneris

Tikina, kad dėl rangovo paieškų Nacionalinio stadiono statybos nevėluoja (1)

2023 rugsėjo 22 d.
nacionalinis stadionas e1687419578914
„Populous“, „Cloud architektai“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Užtrukęs Nacionalinio stadiono statybų Vilniuje rangovo pasirinkimas nevėlins projekto įgyvendinimo, sako jo koncesininkės, investicijų bendrovės „BaltCap“ įmonės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ vadovas. Vis dėlto apie galimybę, kad visi darbai bus atlikti laiku – iki 2025 metų liepos – jis kalba atsargiai.

Šarūnas Stepukonis sako, kad naujo rangovo paieškos negali turėti įtakos vėlavimui, nes jis pasirinktas laiku.

„Rangovą rinkomės nuo 2021 metų spalio. Rangos sutarties pasirašymo data visiškai nesisieja su statybos leidimo data, o yra siejama prie darbų grafiko. Rangovas nereikalingas, kol nebaigta polių bandymo programa ir negalima pradėti vykdyti darbų“, – ketvirtadienį BNS aiškino Š. Stepukonis.

Leidimas stadiono statyboms išduotas šiemet gegužę, o šią savaitę pranešta, kad koncesininkas pasirašė 28 mėnesių trukmės (iki 2025 metų pabaigos) sutartį su pirmojo etapo generaline rangove – bendrove „Naresta“, kuri už 79,2 mln. eurų statys stadioną su sporto muziejumi bei futbolo treniruočių aikštėmis.

Tačiau Š. Stepukonis pabrėžia, kad dabartinėmis ekonominėmis bei karo sąlygomis pažadai nevėluoti yra beverčiai. 

„Mano pasakymas, kad nevėluos, yra nieko vertas dabartinio ekonomikos ciklo ir karo akivaizdoj, nes viskas rytoj gali pasikeisti“, – paklaustas, ar komplekso statybos nevėluos pagal koncesijos sutartyje numatytus terminus, atsakė Š. Stepukonis.

650862209a460 20230918lbal51988
L. Balandžio/BNS nuotr.

Pasak sostinės mero V. Benkunsko, koncesijos sutartyje su „Vilniaus daugiafunkciu kompleksu“ aiškiai sutarta dėl bendrovės įsipareigojimų, todėl kol kas apie jokias problemas savivaldybė neinformuota.

„Šiuo atveju mes nei apie terminų kažkokių galimą vėlavimą, nei apie kažkokias kitas problemas iš „BaltCap“ nesame gavę jokios informacijos. Mes turime pasirašytą sutartį, turime terminus, turime aiškias atsakomybės ribas“, – ketvirtadienį BNS sakė V. Benkunskas. 

Pernai stadiono statybos rangos sutartis jau buvo pasirašyta su bendrove „Veikmės statyba“ – pagal ją įmonė įsipareigojo pastatyti kompleksą už 87 mln. eurų, tačiau gavus statybų leidimą darbai pabrango iki 120 mln. eurų, o „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ ėmė ieškoti naujo rangovo.

Koncesijos sutartis numato, kad komplekso, tarp jo ir UEFA standartus atitinkančio 15 tūkst. vietų futbolo stadiono, statybos turi būti užbaigtos per trejus metus nuo sutarties įsigaliojimo 2022 metų liepos 5 dieną.

Pagal Vilniaus savivaldybės ir Švietimo mokslo ir sporto ministerijos koncesijos sutartį su „Vilniaus daugiafunkciu kompleksu“ miestas ir valstybė projektui skirs 156 mln. eurų, sutartyje numatyta kainos indeksavimo galimybė.

Bendra 25 metų trukmės koncesijos sutarties vertė siekia 280 mln. eurų – be savivaldybės ir ministerijos įsipareigojimų, dar apie 120 mln. eurų pajamų per visą sutarties laiką koncesininkas turėtų gauti už suteiktas paslaugas.

Rugsėjo 4-ąją išduotas leidimas komplekso antrojo etapo darbams – kultūros ir ugdymo centro bei bibliotekos statyboms. Trečiajame ir ketvirtajame etape numatyto sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei 300 vietų vaikų darželio statybos techniniai projektai šiuo metu vertinami ekspertų.

Š. Stepukonis BNS teigė, kad koncesijos sutartis nenumato atskirų etapų baigimo terminų.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Expert-ÅØÆ

    2023-09-22, 13:07  

    Tikuosi,kad nauja valdžia tą nesamoningą projektą pinigų plovimui sustabdys,tai yra neskirs dalies finansavimo.Kodėl portugalai taip mėgsta žodį nacionalinis,tai juk eilinė futbolo aikėtė su austėjos darželiais.Aš tai pavadinčiau greičiau tai KORUPCINIS STADIONAS.Blemba,šalyje bardakas,tiltai griuva,keliai baisūs jie futbolo stadionus stato,kur futbolo lygis kaip kokių papuasų.

Rekomenduojami video