Top Baneris

Keičiasi Nacionalinio stadiono statybos rangovė – ja pasirinkta „Naresta“ (1)

2023 rugsėjo 19 d.
nacionalinis stadionas e1687419578914
„Populous“, „Cloud architektai“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

 • „Naresta“ darbus pradėjo, kartu dirbs trys subrangovės – įmonės „Caverion Lietuva“, INHUS ir „Vilniaus rentinys“.
 • Pernai stadiono statybos rangos sutartis jau buvo pasirašyta su „Veikmės statyba“.
 • Pagal ją įmonė įsipareigojo pastatyti kompleksą už 87 mln. eurų, tačiau gegužę gavus statybų leidimą darbai pabrango iki 120 mln. eurų. 
 • Projekto architektai – JAV architektūros įmonė „Populous“ ir Lietuvos bendrovė „Cloud architects“.

Nacionalinio stadiono Vilniuje koncesininkė – investicijų bendrovė „BaltCap“ – keičia maždaug 100 mln. eurų vertės komplekso statybos rangovą – juo pasirinkta statybų bendrovė „Naresta“, BNS patvirtino du tarpusavyje nesusiję šaltiniai.  

„Narestos“ vadovas Arūnas Šlenys BNS teigė, kad įmonė turi sutartį, tačiau daugiau detalių nepasakė. 

„Visa komunikacija eina per „BaltCap“ fondą, per savivaldybę. Mes tvorą tveriame, o jeigu tveriame tvorą, tai sutartį tikrai turime“, – sakė A. Šlenys.

BNS fotografas pirmadienį stadiono statybvietėje užfiksavo tvorą su „Narestos“ ženklais.

Bendrovės „BaltCap“ įmonės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ vadovas Šarūnas Stepukonis BNS teigė, kad visą informaciją suteiks rangovas: „Atrinktas rangovas pats informuos apie tai.“

Vilniaus meras Valdas Benkunskas BNS sakė negalintis atskleisti daugiau informacijos, nes ne savivaldybė renkasi rangovą.

„Tikrinkite pas tuos, kurie sprendimus priima, čia yra „BaltCap“ klausimas grynai. Ne savivaldybė renkasi, pirmiausiai šią informaciją turi patvirtinti „BaltCap“, jie sutartis pasirašo ir renkasi kontraktorius“, – BNS teigė V. Benkunskas. 

6508621e2cfba 20230918lbal51987
L. Balandžio/BNS nuotr.

„Naresta“ vėliau BNS pranešė, kad pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso pirmojo etapo statybų, jų metu 22 hektarų teritorijoje bus pastatytas stadionas su sporto muziejumi bei įrengtos futbolo treniruočių aikštės. Anot pranešimo, darbai jau pradedami, kartu dirbs trys subrangovės – įmonės „Caverion Lietuva“, INHUS ir „Vilniaus rentinys“.

Pernai stadiono statybos rangos sutartis jau buvo pasirašyta su bendrove „Veikmės statyba“ – pagal ją įmonė įsipareigojo pastatyti kompleksą už 87 mln. eurų, tačiau gegužę gavus statybų leidimą Š. Stepukonis BNS sakė, kad darbai pabrango iki 120 mln. eurų. 

Sutartyje buvo numatyta galimybė keisti rangovą, todėl „Veikmės statybai“ pasiūlius gerokai didesnę kainą „BaltCap“ derėjosi su kitais potencialiais rangovais. 

650862209a460 20230918lbal51988
L. Balandžio/BNS nuotr.

Projekto architektai – JAV architektūros įmonė „Populous“ ir Lietuvos bendrovė „Cloud architects“. Visas kompleksas atitiks A++ energinio efektyvumo klasę ir bus sertifikuotas BREEAM.

„Naresta“ pernai gavo 48,7 mln. eurų pajamų – 12 proc. daugiau nei 2021-aisiais (43,3 mln. eurų) ir uždirbo 404,6 tūkst. eurų grynojo pelno, arba 13 proc. mažiau (2021 metais – 463,8 tūkst. eurų). Bendrovė savo interneto svetainėje nurodo, kad užsiima įvairių pastatų statyba, įrengimu ir modernizacija. Tarp užbaigtų jos projektų – MO muziejaus rekonstrukcija ir statyba, Vadovybės apsaugos tarnybos pastatas T. Ševčenkos gatvėje, Paupio konversija bei mokslinių tyrimų ir inovacijų centro Mokslininkų gatvėje statybos, didžiausi šiuo metu atliekami darbai – šv. Jokūbo ligoninės teritorijos konversija, Vasaros ligoninės naujo korpuso bei „Celltechna“ mokslinio gamybinio komplekso statybos.

98 proc. „Vilniaus daugiafunkcio komplekso“ akcijų valdo „BaltCap“ netiesiogiai valdoma bendrovė „Venetus Capital“, po 1 proc. – koncerno „Icor“ įmonė „Axis industries“ ir bendrovė „Kauno arena“.

Pagal koncesijos sutartį UEFA standartus atitinkantis 15 tūkst. vietų futbolo stadionas su daugiafunkciniu sporto kompleksu šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ turi būti pastatytas iki 2025-ųjų balandžio. 

Pagal 2021-ųjų spalį pasirašytą ir pernai liepą įsigaliojusią koncesijos sutartį savivaldybė ir ministerija įsipareigoja kartu finansuoti daugiau nei 150 mln. eurų projekto vertės neturėtų didėti.

Bendra 25 metų trukmės koncesijos sutarties vertė siekia 280 mln. eurų – be savivaldybės ir ministerijos įsipareigojimų, dar apie 120 mln. eurų pajamų per visą sutarties laiką koncesininkas turėtų gauti už suteiktas paslaugas.

Rugsėjo 4-ąją išduotas leidimas kultūros ir ugdymo centro bei bibliotekos statyboms, o sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei 300 vietų vaikų darželio statybos techniniai projektai šiuo metu vertinami ekspertų.

Visas kompleksas Šeškinėje užims daugiau nei 228 tūkst. kv. metrų teritoriją.

Pirmą kartą stadionas šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Trumpai ir Aiškiai

  2023-09-21, 0:27  

  Kas vyksta Vilniuje su stadionų yra epinė gėda .
  Ir nereikia ten jokio komplekso su darželiais ir muziejais .
  Reikia stadiono .

Rekomenduojami video