Top Baneris

Nacionalinio stadiono statybai gerokai pabrangus, bus ieškoma lėšų ir naujo rangovo

2023 gegužės 24 d.
nacionalinio stadiono statybos
„Populous“, „Cloud architektai“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Gavus leidimą netrukus bus pradėtos Nacionalinio stadiono statybos Vilniuje, šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“, tačiau jos turėtų kainuoti trečdaliu daugiau nei skaičiuota pernai – apie 120 mln. eurų, sako vystytojo atstovas. Pasak Šarūno Stepukonio, jau ieškoma kito rangovo, kuris galėtų pasiūlyti mažesnę kainą.

Vilniaus mero skaičiavimu, statybų kaina padidėjo maždaug ketvirtadaliu, o koncesijos sutartyje yra galimybė didinti finansavimą, todėl jo bus ieškoma. 

„Statybos kaina dėl karo ir infliacijos išaugo virš 30 proc. Skaičiuojame prieaugį nuo pradinės statybų kainos. Šiuo metu projekto sukūrimo kaštai siekia 120 mln. eurų“, – BNS sakė investicijų bendrovės „BaltCap“ įmonė „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ vadovas Šarūnas Stepukonis. 

Jo teigimu, pernai pasirašyta rangos sutartis su statybų bendrove „Veikmės statyba“, pagal kurią įmonė įsipareigojo pastatyti kompleksą už 87 mln. eurų, tačiau joje numatyta galimybė keisti rangovą. 

„Dėl neapibrėžtumo statybų sektoriuje sutartyje yra numatyta galimybė keisti rangovą, jei kitas galėtų pasiūlyti mažesnę darbų kainą. Sąmatos skaičiavimui kreipėmės dar į du potencialius rangovus, įvertinę jų pasiūlymus priimsime galutinį sprendimą“, – BNS teigė Š. Stepukonis.  

„Populous“, „Cloud architektai“ vizualizacija

„Bet kokiu atveju, statybos finansavimą turėsime užtikrinti mes, nepriklausomai nuo kainos“, – pridūrė jis. 

Š. Stepukonis pabrėžė, kad tokiu atveju „BaltCap“ pati turės daugiau investuoti, tačiau bendra koncesijos sutarties vertė dėl pabrangusių statybų nesikeis. 

Vilniaus meras Valdas Benkunskas BNS patvirtino, kad pagal koncesijos sutartį savivaldybės ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsipareigojimas kartu finansuoti daugiau nei 150 mln. eurų projekto vertės neturėtų didėti. 

Pasak jo, koncesijos sutartyje numatyta statybų kainos indeksavimo galimybė, todėl prie finansavimo klausimo dar bus grįžta. 

„Kol kas mes turime pasirašę sutartį su fiksuotomis kainomis, bendra projekto vertė su statybų dalimi ir su finansavimo dalimi yra 150 milijonų (156 mln. eurų – BNS). Tai tokią mes turime situaciją, ji nėra pakeista nuo sutarties pasirašymo momento (2021 metų spalio – BNS). Dabar, kai užbaigėme statybų leidimo išdavimo procedūras, grįšime kalbėtis ir dėl finansinių dalykų, nes ir sutartyje yra numatyta indeksacija“, – BNS sakė V. Benkunskas.

Jo teigimu, komplekso statybos kaina nuo koncesijos sutarties įsigaliojimo pabrango ketvirtadaliu. 

„Statybų kaina nuo liepos mėnesio (2022 metų – BNS), kai įsigaliojo koncesijos sutartis, pabrango iki šios dienos 25 procentais, tai sutartyje yra numatytos aplinkybės, kaip galima indeksuoti, yra kitos aplinkybės – dėl karo sukeltos infliacijos, tad finansinį klausimą dar spręsime“, – kalbėjo V. Benkunskas.

Bendra 25 metų trukmės koncesijos sutarties vertė siekia 280 mln. eurų – be beveik 160 mln. eurų savivaldybės ir ministerijos įsipareigojimų, dar apie 120 mln. eurų pajamų per visą sutarties laiką koncesininkas turėtų gauti už suteiktas paslaugas.

2021-ųjų spalį pasirašyta koncesijos sutartis įsigaliojo pernai liepą, ji numato, kad iki 2025-ųjų balandžio būtų pastatytas UEFA standartus atitinkantis 15 tūkst. vietų futbolo stadionas su daugiafunkciniu sporto kompleksu. 

98 proc. „Vilniaus daugiafunkcio komplekso“ akcijų valdo „BaltCap“ netiesiogiai valdoma bendrovė „Venetus Capital“, po 1 proc. – koncerno „Icor“ įmonė „Axis industries“ ir bendrovė „Kauno arena”. 

Visas kompleksas Šeškinėje užims daugiau nei 228 tūkst. kv. metrų teritoriją.

Pirmą kartą stadionas šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-Iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video