Top Baneris

Termostatiniai vožtuvai = saugumas ir ekologiškumas?

2022 rugsėjo 6 d.
Pasidalykite straipsniu

Aukštos kokybės termostatiniai maišymo vožtuvai prisideda prie efektyvaus ir saugaus namų įrengimo veikimo. Gerai atliktas termostatinio maišymo vožtuvo mazgas užtikrina ilgalaikę naudą. Energiją taupantys sprendimai yra puikus pasirinkimas tvariems įrengimams.

Termostatiniai maišymo vožtuvai (pvz., ESBE VTA320 serijos vožtuvai) yra buitinio karšto vandens įrenginių sudedamosios dalys, kurių veikimui nereikia elektros prietaisų, tokių kaip valdymo pavara ar valdiklis. Jie sumaišo karštą ir šaltą vandenį tokiomis proporcijomis, kad jo gaunama temperatūra atitiktų nustatytą diapazoną ir būtų tinkama vartotojui. Temperatūros reikšmė yra termostato „darbo” poveikis pagal vožtuvo parametrus. Vožtuvai yra patogūs naudoti ir nekenksmingi aplinkai. Visuose VTA serijos gaminiuose yra mažai švino, o kai kurie beveik visiškai be švino. Vožtuvų korpusai pagaminti iš 80 % perdirbto žalvario.

Vožtuvą montuojantis montuotojas turi vadovautis sistemos reikalavimais ir naudojimo instrukcija. Geriausias pritaikymas yra termostatinis maišymo vožtuvas, naudojant vadinamąją šilumos gaudyklę, t. y. taip, kad būtų užkirstas kelias laisvai karšto vandens cirkuliacijai. Šilumos gaudyklė apsaugo vožtuvą nuo pernelyg aukštos temperatūros, o tai savo ruožtu lemia greitesnį jo susidėvėjimą. Jei tinkamai sumontuotas, vožtuvas yra patvarus ir paprastai jo nereikia valyti (įprastomis sąlygomis).

voztuvas 1
voztuvas 2

Teisingas VTA vožtuvo sumontavimas buitinio karšto vandens  (BKV) sistemoje su karšto vandens šildytuvu

Sekite tendencijas

Pastaruoju metu šilumos siurbliai įgauna vis didesnį populiarumą. Investicija, kurioje įrengta instaliacija su šiuo šildymo įrenginiu, laikui bėgant atsiperka, nes didžioji dalis energijos jame gaunama iš natūralios aplinkos. Įrengimo pavyzdyje su šilumos siurbliu išskiriami: karšto vandens rezervuaras, perjungimo vožtuvas ir termostatinis maišymo vožtuvas.

voztuvas 3

Šilumos siurblys šildymo kontūre su buitinio karšto vandens rezervuaru; 1 perjungimo vožtuvas, 2 termostatinis maišymo vožtuvas
 

Naudokite saulės energiją

Kitas termostatinio maišymo vožtuvo taikymo pavyzdys yra montavimas su fotovoltinėmis plokštėmis. Jame įrengtas boileris ir vanduo ruošiamas talpiniu būdu. Tokiame įrenginyje vandens temperatūra turi būti bent 55 ° C, o periodiškai ji turi būti šildoma iki aukštesnių verčių (70 ° C). Kad vanduo pasiektų tokius parametrus, naudojamas termostatinis maišymo vožtuvas, kurio veikimo parametrai aukštesni nei „tradicinis“.

Idealus vožtuvas saulės energijos instaliacijai turėtų turėti didelį srautą ir tuo pat metu turėti įmontuotą apsaugos nuo nuplikimo funkciją. Jei sutrinka šalto vandens tiekimas, karšto vandens tiekimas automatiškai blokuojamas.

voztuvas 4
Saulės kolektorių montavimas su boileriu ir karšto vandens šildymu; 1-termostatinis maišymo vožtuvas

Užtikrinti saugumą

Dar vienas termostatinio maišymo vožtuvo pritaikymas yra įrengimas su kelių zonų grindiniu šildymu, kuris leidžia palankiai paskirstyti tiekiamą šilumą namuose.

voztuvas 5
Daugiazonis grindinis šildymas su termostatiniu vožtuvu – pastovios temperatūros reguliavimas; 1-termostatinis maišymo vožtuvas

Termostatinis vožtuvas apsaugo grindų šildymą nuo nekontroliuojamo tiekimo temperatūros padidėjimo. Taigi jis apsaugo ir vamzdžius, ir pačias grindis. Termostatinis „saugumas“ veikia ir gedimo atveju, blokuodamas karšto vandens tiekimą.

Termostatiniai maišymo vožtuvai turi daug skirtingų pritaikymų. Galutinį vožtuvo pasirinkimą sprendžia montuotojas ir vartotojas, kurie pasirenka gaminį pagal namo įrengimo reikalavimus. Jei jums reikia pagalbos šiuo klausimu (ar turite kitų klausimų), kreipkitės į ESBE techninį skyrių (esbe.lt@esbe.eu) arba mūsų platintoją Lietuvoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video