Top Baneris

Teritorijos prie Vingio parko plėtros startui – gyvenamųjų namų kvartalo statybos

2016 lapkričio 28 d.
2013 metais ir sostinės valdžia, ir projekto plėtotojai svarstė, ar naujas prekybos centras – tai, ko reikia Vingio parko pašonėje. Bendrovės vizual.
2013 metais ir sostinės valdžia, ir projekto plėtotojai svarstė, ar naujas prekybos centras – tai, ko reikia Vingio parko pašonėje. Bendrovės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Prieš kelerius metus kalbėta, jog šalia sostinės Vingio parko iškils antrasis „Akropolis“, tuomet pasirodė netgi būsimojo prekybos centro vizualizacijų, viešojoje erdvėje sklandė idėjos statyti naują tiltą per Nerį, kuriuo būtų patenkama į naująjį prekybos centrą, ir pan. Tuomečius projekto plėtotojų planus pakoregavo ir ekonominė krizė, ir persirikiavusi prekybos centrų rinka.

Vis dėlto šie savų planų neatsisakė ir skelbia – pradedama aktyvi buvusios „Velgos“ gamyklos teritorijos plėtra. Jau paskelbtas uždaras architektūrinis konkursas pirmajam teritorijos vystymo etapui, kurio metu planuojama pastatyti maždaug 200 butų gyvenamųjų namų kvartalą.

Numatoma, kad teritorijoje vystomi gyvenamųjų namų kvartalai užims iki 45 proc., likusioje teritorijos dalyje planuojama statyti naujos kartos prekybos ir pramogų centrą bei administracinius pastatus.

„Esame atviri drąsioms ir inovatyvioms idėjoms, todėl labai tikimės į konkursą pritraukti geriausius Lietuvos architektus. Siekiame, kad šis projektas būtų išskirtinis, atitinkantis pačius geriausius ir šiuolaikiškus architektūrinius sprendimus“, – sako bendrovės „Akropolis group“ Nekilnojamojo turto vystymo departamento vadovė Agnė Ražinskienė.

Planuojama, kad intensyvūs pirmojo teritorijos vystymo etapo projektavimo darbai prasidės 2017 metų pirmą ketvirtį, tuomet visuomenei bus pateikta ir detalesnė informacija apie etapų skaičių, plotus, numatomas investicijas bei terminus. Teritorija didelė, todėl, manoma, jos vystymas užtruks apie dešimt metų, o reali plėtros trukmė priklausys nuo rinkos tendencijų.

Vilniuje, šalia Vingio parko esančioje 14 hektarų ploto buvusioje „Velgos“ gamyklos teritorijoje, planuojama vystyti daugiafunkcį rajoną su gyvenamaisiais namais, biurų pastatais bei prekybos ir pramogų centru. Siekiant užtikrinti efektyvų teritorijos panaudojimą, ji bus skaidoma į kvartalus ir vystoma etapais.

„Anksčiau mūsų turėti plėtros planai statyti prekybos ir pramogų centrą, prilygsiantį Vilniaus „Akropoliui“ pasikeitė. Dabartinė mūsų vizija – daugiafunkcis rajonas, kuriame bus visko, ko reikia jaunatviškam, aktyviam, vertės siekiančiam miesto gyventojui“, – komentavo A. Ražinskienė.

velgos teritorija 1

Vingio parko kaimynystė, pasak A. Ražinskienės, iš esmės turi įtakos projekto vizijai. „Mes siekiame darnios plėtros. Planuodami, kaip atrodys teritorija, itin daug dėmesio kreipiame į tai, kokios įtakos naujasis projektas turės Vingio parko apžvalgai ir prieigai. Šiuo klausimu daug bendradarbiaujame su Vilniaus miesto savivaldybe, siekiame rasti sprendimus, pagerinsiančius prieigas prie Vingio parko, kuriomis galėtų naudotis visi miesto gyventojai bei svečiai“, – sako „Akropolis group“ Nekilnojamojo turto vystymo departamento vadovė.

Prieš kreipiantis į architektus buvo parengta išsami teritorijos urbanistinė studija, įvertintas plėtojamos teritorijos gretimybėse esantis gamtos ir kultūros paveldas, jo vertingosios savybės, saugojimo priemonės, įvertinti teritorijos vizualiniai ryšiai ir apžvalgos perspektyvos, pėsčiųjų ir dviračių takų sistemos bei jų vystymo galimybės, aplinkinių teritorijų užstatymo charakteristikos.

Vienas aktualiausių klausimų vystant „Velgos“ teritoriją – rasti geriausius susisiekimo infrastruktūros sprendinius. Tam šiuo metu yra rengiamos atskiros galimybių studijos, analizuojami įvairūs sprendiniai, modeliuojami transporto srautai. Visi galimi sprendiniai aptariami ir derinami Vilniaus miesto savivaldybės suformuotoje darbo grupėje.

„Velgos“ teritorija yra ypač svarbiame Vilniaus struktūros mazge: ji tarsi atlieka miesto vartų funkciją nuo Kauno krypties įvažiuojant į kompaktiškai užstatytą miesto centrinės dalies teritoriją. Suprasdami vystomo projekto svarbą Vilniaus miestui ir potencialą projekto plėtotojai išsikėlė aukščiausius reikalavimus: kurdami urbanistinę koncepciją gerosios praktikos pavyzdžių ieškojo ne tik Lietuvoje, bet ir analizuodami tvarios plėtros reikalavimus atitinkančius žymiausius Europos miestų rajonus.

velgos teritorija 2


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video