Top Baneris

Telšiuose vyksta savivaldybių vyriausiųjų architektų susitikimas

2016 balandžio 8 d.
telsiaitic.lt nuotr.
telsiaitic.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Savivaldybių vyriausieji architektai antrą dieną dalyvauja tradicinėje Aplinkos ministerijos ir Lietuvos architektų rūmų surengtoje konferencijoje, kur diskutuoja apie teritorijų planavimo, urbanistikos, architektūros ir statybos problemas.

Glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant šias problemas savivaldos ir valstybės institucijas pakvietė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Jo teigimu, savivaldybės, ypač jų vyriausieji architektai, turėtų aktyviau dalyvauti teritorijos planavimo stebėsenos procese, aktyviau naudotis šiuolaikinėmis elektroninėmis priemonėmis.

Teritorijų planavimo dokumentų rengimo procedūros atliekamos naudojantis Teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacine sistema (TPDRIS), tačiau ją iki šiol įdiegusios ne visos savivaldybės. Ne visur rengiamos ir teritorijų planavimo dokumentų įgyvendinimo programos bei ataskaitos. Specialistų įsitikinimu, tai trukdo įgyvendinti kai kurias Teritorijų planavimo įstatymo nuostatas ir dėl to gali kilti problemų panaudojant ES paramą bendriesiems planams keisti. Aplinkos ministerija, kaip pažymėjo K. Trečiokas, numato rengti projektus TPDRIS, TPSIS ir Teritorijų planavimo dokumentų registro (TPDR) elektroninėms paslaugoms tobulinti ir naujoms kurti.

vyr_architektu_susitikim

Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Marius Narmontas konferencijos dalyvius supažindino su parengtų ir rengiamų teisės aktų projektais, aptarė teritorijų planavimo tendencijas. Žemės ūkio ministerijos reguliavimo srities teisės aktus apžvelgė šios ministerijos Žemės ir išteklių politikos departamento Nekilnojamojo turto kadastro, geodezijos ir kartografijos skyriaus vedėjas Vytautas Paršeliūnas.

Modernizuojamos informacinės sistemos „Infostatyba“ elektroninių paslaugų funkcionalumą nusakė Valstybinės teritorijų planavimo ir stybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkė Laura Nalivaikienė. Apie problemas formuojant miesto estetinį vaizdą, remdamasis Telšių pavyzdžiu, kalbėjo aplinkos ministro patarėjas Algirdas Žebrauskas. Kad Telšiai jau gali didžiuotis savitu architektūriniu veidu, konferencijos dalyviai įsitikino jiems surengtos ekskursijos po miestą metu.

Šiandien savivaldybių vyriausieji architektai dalysis teritorijų planavimo patirtimi po naujo Teritorijų planavimo įstatymo įsigaliojimo, išsakys savo regionui opias problemas. Baigiantis konferencijai, numatyta priimti jos rezoliuciją.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video