Top Baneris

Teismas: Vilniaus kogeneracinė jėgainė neskolinga subrangovei

2022 vasario 2 d.
vilniaus kogeneracine jegaine
Vilniaus kogeneracinė jėgainė.

„Ignitis grupės” valdoma Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) nėra skolinga buvusios biokuro jėgainės projekto rangovės, Lenkijos biokuro katilų gamintojos „Rafako“ subrangovei įmonei „Ulava“. 

Vilniaus apygardos teismas vasario 1 dieną atmetė daugiau nei 500 tūkst. eurų „Ulavos“ ieškinį ir nusprendė, kad įmonė skolų turėtų reikalauti būtent iš „Rafako“, pranešė „Ignitis grupė“.  

„Teismas patvirtino tai, ką sakėme anksčiau, – ne VKJ, bet Lenkijos „Rafako“ liko skolinga biokuro jėgainės projekte dirbusiems subrangovams. Teismo vertinimu, tai, kad „Rafako“ neatsiskaitė su „Ulava“ subrangos sutartyje nustatyta tvarka ir terminais, negali būti traktuojama kaip VKJ nepagrįstas, neteisėtas praturtėjimas“, – pranešime teigė VKJ vadovas Mantas Burokas.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

Teismas kaip nepagrįstus atmetė ir „Ulavos“ teiginius, kad VKJ yra atsakinga dėl rangovo konkurso laimėtojo parinkimo. Teismas pažymėjo, jog tai, kad „Rafako“ patyrė finansinių problemų, nereiškia, kad buvo pažeisti teisės aktai.

2020 metų rudenį VKJ vienašališkai nutraukė sutartį su „Rafako“, nes ši dėl restruktūrizacijos tapo nepajėgi įgyvendinti  projekto. Dalis „Rafako“ subrangovų, tarp kurių buvo ir „Ulava“, siekė iš Lenkijos bendrovės neatgautas lėšas atgauti tiesiogiai iš VKJ.

 

Šaltinis: BNS

Komentarai