Top Baneris

Teismas neuždraudė Vilniaus kogeneracinei jėgainei skelbti naujus konkursus

2021 vasario 8 d.
vilniaus kogeneracine jegaine
Vilniaus kogeneracinė jėgainė.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) rangovėms reiškiant pretenzijas dėl, jų teigimu, nesumokėtų pinigų už atliktus darbus, teismas atsisakė laikinai uždrausti jėgainei skelbti ar vykdyti naujus konkursus, susijusius su biokuro įrenginių statyba.   

Vilniaus apygardos teismas praėjusį penktadienį netenkino bendrovės „Ulava“ prašymo taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti jėgainei skelbti, vykdyti ir tęsti konkursus, pirkimus ir jau sudarytas sutartis, susijusias su „Ulavos“ atliktais darbais. Įmonė siekia iš jėgainės atgauti 533 tūkst.  eurų bei 6 proc. metų palūkanų.

„Ieškovė neįrodė, kad nepritaikius laikinųjų apsaugos priemonių pasunkėtų ar taptų neįmanomu ieškovei galimai palankaus teismo sprendimo įvykdymas. Taip pat priemonių taikymas prieštarautų viešajam interesui ir nėra suderinamas su ekonomiškumo, efektyvumo ir proporcingumo principais“, – BNS pranešė teismo atstovė Lina Nemeikaitė. 

Nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama Apeliaciniam teismui. 

Sausio pabaigoje paskelbta, kad viena biokuro įrenginių rangovių bendrovė „Axis Tech“ per teismą reikalauja 5 mln. eurų skolos už atliktus, bet neapmokėtus darbus. Rangovėms atstovaujantis įmonės „Tilsta“ vadovas Gediminas Gribulis teigė, kad šešios įmonės, kurioms nesumokėta, nebemato kitos išeities po nesėkmingų pastangų susitarti taikiai.

Pasak jo, panašius ieškinius teiks ir kitos memorandumą pasirašiusios bendrovės „Tilsta“, „Montuotojas“, „Kaefer“, „Ulava“ ir „Elektrėnų energetikos remontas“. Įmonės teigia, kad joms liko nesumokėta beveik 11 mln. eurų.

Jėgainės projektą vystanti valstybės valdoma „Ignitis grupė“ teigia, kad ieškinys neturi pagrindo. Grupė pakartojo, kad generalinės rangos sutartį ji buvo pasirašiusi su dabar restruktūrizuojama Lenkijos bendrove „Rafako“ ir su ja už visus tinkamai atliktus bei priimtus darbus yra visiškai atsiskaičiusi.

„Rafako“ restruktūrizavimo planas numato, kad jos samdytos Lietuvos rangovės per penkerius metus atgautų 60 proc. skolos, lygiomis dalimis mokant kas tris mėnesius (iš viso 20 mokėjimų), o dar 20 proc. joms būtų išmokėta naujomis „Rafako“ akcijomis. Lenkijos bendrovė visiems Lietuvos statybininkams liko skolinga apie 15 mln. eurų.

„Ignitis grupė“ anksčiau BNS negalėjo pasakyti, kiek subrangovų turėjo „Rafako“, nes pagal sutartį ji esą privalėjo informuoti grupę tik apie didžiausius subrangovus, kurių buvo apie 30. 

Pernai rudenį nutraukus maždaug 150 mln. eurų vertės sutartį su „Rafako“, VKJ ieškos naujo rangovo, todėl jėgainės biokuro įrenginių statyba vėluos maždaug metus ir bus baigta 2022 metų pabaigoje. 

Jėgainės statyba kainuos apie 350 mln. eurų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos (iki 140 mln. eurų), Europos investicijų banko paskolos (iki 190 mln. eurų) bei nuosavomis grupės lėšomis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video