Top Baneris

Tauro kalno rekonstrukcija tęsiasi – iki vasaros pabaigos bus eismo ribojimų

2023 balandžio 28 d.
Taurokalnas 3
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įsibėgėjant paskutiniajam Tauro kalno rekonstrukcijos projekto etapui, trys darbus atliekančios bendrovės – UAB „Tilsta“, UAB „Fegda“ bei UAB „Eikos statyba“ – jau ėmėsi susisiekimo infrastruktūros, inžinerinių sprendimų ir apželdinimo darbų, kurie vyks iki kitų metų pabaigos, informuoja Vilniaus miesto savivaldybė pranešime spaudai.

Įgyvendinant Tauro kalno projektą, planuojama kompleksiškai tvarkyti viešąją erdvę prie Tauro kalno parko, tokiu būdu teritoriją integruojant į dinamišką miesto gyvenimą. Projekto įgyvendinimo metu Tauro kalno parke numatoma sukurti vientisą žaliųjų erdvių jungtį, kuria iš Vingio parko būtų galima pasiekti Senamiestį. Artimiausiu metu prasidės pėsčiųjų viaduko virš Tauro gatvės statybos, projekto eigoje bus renovuojama senoji vaikų žaidimo aikštelė bei pastatoma nauja, įrengiamos ramaus poilsio ir sporto zonos su lauko treniruokliais, automobilių stovėjimo aikštelė. Tauro kalno šlaito centrinėje dalyje numatoma išsaugoti žiemos pramogų zoną, o centrinėje parko dalyje įrengti multifunkcinę veiklų erdvę, kurią šiltuoju metų laiku būtų galima naudoti kinui po atviru dangumi. Atnaujinta ir modernizuota Tauro kalno parko teritorija taps patraukliu poilsio ir kultūros objektu, derėsiančiu prie būsimos Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“. Koncertų salės statybos turėtų prasidėti kitąmet, jas numatyta užbaigti iki 2026 m. pabaigos.

Įgyvendinant sostinę pagražinsiančius ir patogesnį miestiečių gyvenimą užtikrinsiančius sprendimus, būtina pasirūpinti ir gyventojų saugumu. Dėl to laikinai – nuo gegužės 2 d. iki rugpjūčio 27 d. – bus apribotas eismas Tauro gatve.

Eismo ribojimai Tauro ir gretimose gatvėse

Tauro gatvės ribojimų schema

Dėl pėsčiųjų viaduko įrengimo darbų bus keičiamas eismo organizavimas Tauro gatvėje. Važiuojant nuo Pamėnkalnio gatvės į kalną laikinai bus įvestas dvipusis eismas, susisiekimui su Tauro gatvės 10, 12 ir 14 pastatais. Atitinkamai dvipusis eismas bus įvestas ir leidžiantis nuo kalno iš K. Kalinausko gatvės – šia kryptimi bus galima pasiekti Tauro g. 3 ir 5 bei Pamėnkalnio g. 8 ir 10 pastatus. Tauro gatvės viduryje esančią statybų aikštelę kirsti viena eismo juosta galės tik Senamiesčio gyventojų, specialiųjų tarnybų ir aptarnaujantis transportas. Eismas statybvietėje bus reguliuojamas šviesoforo pagalba, užtikrinant pėsčiųjų judėjimą.

Pokyčių bus ir gretimose gatvėse:

 • važiuodami Pamėnkalnio gatve nuo Senamiesčio, vairuotojai sankryžoje su Tauro gatve galės važiuoti tik tiesiai (link J. Jasinskio gatvės);
 • važiuojantys Vasario 16-osios gatve, sankryžoje su Tauro gatve privalės sukti į kairę arba į dešinę (į Pamėnkalnio gatvę);
 • Pamėnkalnio gatvėje nuo J. Jasinskio gatvės bus ribojamas eismas pirmąja eismo juosta;
 • Vasario 16-osios gatvės atkarpoje nuo Gedimino pr. iki Pamėnkalnio g. ir Pamėnkalnio gatvės atkarpoje nuo Vasario 16-osios g. iki J. Jasinskio g. bus leidžiama važiuoti ne didesniu nei 30 km/h greičiu.

Primenama, kad nuo kovo 20 d. iki rugpjūčio pabaigos taip pat draudžiama naudotis stovėjimo aikštelėmis Pamėnkalnio gatvėje.

Vėlesniais darbų etapais, maždaug savaitei nuo 3 iki 1 eismo juostos bus laikinai susiaurinta V. Kudirkos gatvės važiuojamoji dalis Lukiškių aikštės kryptimi, taip pat laikinai bus draudžiama sukti į J. Jasinskio gatvę. Apie šių ribojimų įvedimą bus skelbiama atskirai.

Tauro gatvės vaizdas į kalną

S. Žiūros nuotr.

Patarimai automobilių vairuotojams

Judantiems Šiaurės–Pietų kryptimi ir atvirkščiai rekomenduojama rinktis maršrutus J. Tumo-Vaižganto ir V. Kudirkos gatvėmis.

Judantiems nuo Pylimo–Islandijos–Jogailos–Pamėnkalnio gatvių sankryžos Naujamiesčio ir Naujininkų link, rekomenduojama rinktis vieną iš šių maršrutų:

 • Pamėnkalnio, A. Stulginskio, A. Jakšto, A. Goštauto ir J. Tumo Vaižganto gatvėmis;
 • Pamėnkalnio, A. Stulginskio, A. Jakšto, Šermukšnių, Lukiškių ir J. Tumo-Vaižganto gatvėmis;
 • Pamėnkalnio, A. Stulginskio gatvėmis, Gedimino prospektu ir V. Kudirkos gatve.

Judantiems Pylimo gatve link Pylimo–Islandijos–Jogailos–Pamėnkalnio gatvių sankryžos rekomenduojama kairįjį posūkį atlikti:

 • Pylimo–Trakų–J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje;
 • Pylimo–Palangos–K.Kalinausko gatvių sankryžoje.

Važiuojantiems Vasario 16-osios gatve Naujamiesčio ir Naujininkų link rekomenduojama:

 • sukti į Lukiškių g. arba Gedimino pr. ir maršrutą tęsti lygiagrečiai Tauro gatvei einančiomis gatvėmis;
 • sukti į Pamėnkalnio gatvę, toliau važiuoti J. Jasinskio gatve, apsisukti ties A. Goštauto gatve (po Liubarto tiltu) ir iš J. Jasinskio gatvės sukti į V. Kudirkos gatvę;
 • sukti į Pamėnkalnio gatvę, toliau važiuoti J. Jasinskio ir A. Goštauto gatvėmis, įsiliejant į Geležinio Vilko gatvę.

Ar laikini pokyčiai turės įtakos viešojo transporto ir pėsčiųjų judėjimui?

Tauro gatve važiuojančių miesto viešojo transporto maršrutų nėra, todėl tiesioginės įtakos jiems Tauro kalno rekonstrukcija neturės. Vis dėlto, tikėtina, kad dėl eismo ribojimų piko metu aplinkinėse gatvėse formuosis didesnės nei įprastai spūstys, todėl autobusų ir troleibusų keleivius, važiuojančius A. Goštauto, J. Tumo-Vaižganto, V. Kudirkos, J. Jasinskio, Pamėnkalnio ir Pylimo gatvėmis, raginame keliones planuotis su laiko atsarga.

Tauro kalno papėdėje esanti Pamėnkalnio stotelė, kurioje stoja 11 ir 21 maršrutų autobusai bei 1, 3 ir 7 maršrutų troleibusai, nebus perkeliama – joje viešojo transporto priemonės stos kaip įprastai.

Pėstiesiems ir dviratininkams nuo Pamėnkalnio stotelės laikinai teks grįžti iki Pamėnkalnio–V.Kudirkos–J.Jasinskio–J.Tumo-Vaižganto gatvių sankryžos ir savo kelionę tęsti kita Pamėnkalnio gatvės puse arba gretimomis gatvėmis. Tauro gatve pėstieji ir dviratininkai galės keliauti kaip įprastai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video