Top Baneris

Taško nededa: nesėkmingai pasibaigus konkursui ieškos teisybės

2019 rugsėjo 5 d.
Minsko plento sankryžos rekonstrukcijos
Vilniaus savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Prieš keletą dienų paskelbti grandiozinio susisiekimo projekto Vilniuje – Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcijos rangovai – viešą konkursą laimėjo tiekėjų grupė – bendrovės „Fegda“ ir „Tilsta“.

Bendrovė „Panevėžio keliai“ išsakė savo nuogąstavimus: juos nustebino Vilniaus savivaldybės sprendimas Liepkalnio, Žirnių g. rekonstrukcijos konkurse darbus pirkti brangiau, o garantijų reikalauti mažiau.

AB „Panevėžio keliai“ Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcijos konkurse taško dar nededa. Vienos didžiausių Baltijos šalyse kelių statybos bendrovių pasiūlymą Vilniaus miesto savivaldybė atmetė neva dėl jo neatitikimo konkurso dokumentų reikalavimams.

„Su pralaimėjimu galima susitaikyti, kai kova yra sąžininga. Šiuo atveju dėl proceso skaidrumo turime pagrįstų abejonių, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas. – Sudėtinga konkurso sąlygų konstrukcija, sąlygos konkurso eigoje daugybę kartų tikslintos, ekonominio naudingumo kriterijai suformuluoti sudėtingai ir nėra aiškiai apibrėžti, iki galo neapibrėžta kiekvieno kriterijaus išraiška, neįvardinta, kokia išraiška būtų neteisinga. Taip sukuriama vadinamoji pilkoji zona, sudaranti prielaidas neskaidriems procesams.“

Šiuo metu vyksta detalesnis susipažinimas su tiekėjų pasiūlymais, sričių specialistai pateiks savo preliminarias išvadas.

Formalią AB „Panevėžio keliai“ pasiūlymo, kuris visais atžvilgiais buvo konkurencingesnis nei kitų konkurso dalyvių siūlytos kainos ir papildomos naudos, atmetimo priežastį būtų galima vertinti kaip skandalingą. Visais atžvilgiais užsakovui naudingesnis pasiūlymas atmestas tik dėl to, kad užsakovas savaip ėmė aiškinti keletą kartų jau ir taip tikslintas sąlygas, kaip turėtų būti pasiūlyme išreikšta papildomo garantinio laikotarpio termino trukmė. Papildomas, ilgesnis nei reikalauja statybos įstatymai, garantinis terminas buvo vienas iš pasiūlymų naudingumo vertinimo kriterijų.

Be kita ko, laimėjusiu paskelbtas bendras bendrovių „Fegda“ ir „Tilsta“ pasiūlymas 222 tūkstančiais eurų brangesnis nei AB „Panevėžio keliai“ siūlyta projekto įgyvendinimo kaina.

Be teisinio ir moralinio aspekto, anot „Panevėžio kelių“ atstovų, šiame konkurse labai svarbus ir viešasis interesas, kuris reikalauja biudžeto lėšas naudoti racionaliai. Konkurso organizatorius turi pareigą užtikrinti, kad pirkimo dokumentai būtų tikslūs ir aiškūs, o ekonominio naudingumo kriterijaus parametrai maksimaliai išgrynintų labiausiai subalansuotą pasiūlymą. Akivaizdu, kad užsakovas šių prievolių nepaisė. AB „Panevėžio keliai“, pateikusi konkursui galimai naudingiausią pasiūlymą, privalo suprasti vykusį pasiūlymų vertinimo procesą ir bus priversta šiame konkurse siekti teisingo ir neginčijamo sprendimo.

„Panevėžio kelių“ inf.

Taip pat skaitykite:

sankryza

Paskelbta, kas sostinėje rekonstruos svarbią sankryžą

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuPaaiškėjo grandiozinio susisiekimo projekto Vilniuje – Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcijos  rangovai – viešą konkursą laimėjo tiekėjų grupė UAB „Fegda“ ir UAB „Tilsta“. Pasirašius sutartį rugsėjo pradžioje, darbus pradėti planuojama dar šį rudenį. Projektas bus įgyvendintas per šiuos ir 2020 metus. Keturių eismo juostų ir daugiau kaip 800 metrų ilgio Žirnių […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video