Top Baneris

Tarptautinį naujosios Vltavos filharmonijos Prahoje konkursą laimėjo „Bjarke Ingels Group“

2022 gegužės 31 d.
Vltavos filharmonija PrahojeTik SA
Bjarke Ingels Group vizual.
Pasidalykite straipsniu

Praha paskelbė tarptautinio Vltavos filharmonijos salės architektūrinio konkurso nugalėtoją. Tai – Danijos studijos „Bjarke Ingels Group“ (BIG) komanda, vadovaujama Bjarke Ingels ir Brian Yang. Tarptautinės vertinimo komisijos sprendimą Prahos miestas kartu su Planavimo ir plėtros institutu (IPR Prague) paskelbė iškilmingo vakaro metu Architektūros ir metropoliteno planavimo centre (CAMP). Naujoji filharmonija savo atvirumu ir prieinamumu turi paskatinti visuomenę įsitraukti į Prahos kultūrinį gyvenimą ir tapti nauju gyvu orientyru. Taigi ji taip pat turėtų veikti kaip stiprus plėtros pagreitis vienoje iš svarbiausių Prahos apleistų teritorijų.

Laimėjęs modernus filharmonijos, kuri ateityje bus statomas Prahoje, projektas ne tik žavi pastato architektūra, bet ir kuria išradingų sprendimų viešajai erdvei, numato upės pakrantę padaryti prieinamą ir atveria visą filharmonijos pastatą į ją. Lauko terasos, įskaitant stogą, bus atviri visiems.

Vltavos filharmonija Prahoje
Bjarke Ingels Group vizual.

„Renkantis laimėjusį projektą reikėjo atsižvelgti į daugybę aspektų. Filharmonijos vieta šiuo metu ne skatina, o apsunkina galimybę žmonėms susitikti, todėl buvo akcentuojama ne tik pastato architektūra ir eksploatacija, bet ir aplinkinių viešųjų erdvių projektavimas. Vltavos filharmonija taps gyvybingu Vltavská gatvės centru – į rytus nuo pastato nusidrieks naujas miesto parkas, pietinė pusė atvers prieigą prie vandens, vakarinėje pusėje bus sukurta aikštė, o šiaurėje atsivers vaizdas į naująjį Bubny-Zátory rajoną. Pats pastatas bus pasiekiamas iš visų krypčių ir skirtingų lygmenų“, – sako konkurso žiuri pirmininkas Michalas Sedláčekas.

Prah iš paukščio skrydžio
big vltava philharmonic hall 01
Bjarke Ingels Group vizual.

Vltavos filharmonijos ambicija – pritraukti ne tik klasikinės muzikos gerbėjus, bet ir plačiąją publiką. Laimėjęs studijos BIG projektas numato tris sales, tačiau ten taip pat įsikurs muzikos skyrius ir Prahos savivaldybės bibliotekos kūrybinis centras, o lankytojų lauks kavinė ar restoranas ant stogo, kuriuos bus galima panaudoti edukaciniams užsiėmimams. Vltavos filharmonijos stogas bus tarsi aikštės viešosios erdvės tąsa – laiptuota forma leis norintiems užkopti į viršų net neįėjus į pastatą, tad kiekvienas galės mėgautis unikalia panoraminis vaizdas į visą Prahą.

Naktinė Praha. Filharmonijos vizualizacija
Bjarke Ingels Group vizual.

Neįtikėtinai džiaugiamės, kad BIG yra išrinkti būti pirmosios nacionalinės koncertų salės Prahoje, Čekijos Respublikoje per daugiau nei 100 metų: Vltavos filharmonijos architektais. Naujoji koncertų salė taps pasaulinio lygio filharmonijos namais, skirta daugiau nei 1800 klausytojų,“-  sako Bjarke Ingels, BIG įkūrėjas ir partneris. „Vltavos filharmonijos salė sukurta kaip vingiuota kelionė nuo upės kranto iki stogo. Viešieji srautai ir Belvedere aikštės sujungia Prahos miesto gyvenimą su muzika. Išraiškinga, bet pragmatiška, naujoji filharmonija iškils ir taps pagrindiniu Prahos orientyru – nuo ​​upės iki stogo.“

Projekto autoriai grežiasi į Šumavą – Vltavos upės ištakas – iš čia turėtų kilti mediena, kuri bus naudojama statant pastatą. Medinės lubos pereis iš išorės į vidų, simboliškai išryškindamos Vltavos filharmonijos atvirumo aplinkai konceptą. Taip pat bus akcentuojamas dar vienas Čekijai būdingas elementas – stiklo, dominuojantis pastato fasade.

Prahos filharmonijos interjeras
Bjarke Ingels Group vizual.

Kiti apdovanoti projektai:

‎‎

‎‎

‎‎

‎‎

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video