Top Baneris

Tarptautinėje konferencijoje – dėmesys miesto erdvių kūrimui

2016 rugsėjo 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 23-iąją Palangos Kurhauze vyks tarptautinė konferencija „Miesto erdvių formavimo idėjos“. Konferencijoje pranešimus skaitys svečiai iš Suomijos, Švedijos, Latvijos bei Lietuvos. Renginys skirtas aptarti miesto viešųjų erdvių formavimo modelius, taigi, ekspertai papasakos, kuo miesto viešųjų erdvių koncepcijos kūrimas yra svarbus miesto bendruomenei bei verslo sektoriui. Galiausiai bus ieškoma sprendimo būdų, analizuojamos visuomenės erdvinio tobulėjimo perspektyvos.

Latvė Kristiana Karklina, prieš tai dirbusi meno kultūros centre „SOMArts“ San Fransiske, o šiuo metu užsiimanti meno festivalių kuravimu Rygoje, pasidalys savo patirtimi kūrybinių industrinių projektų vadybos srityje. Antrasis ekspertas iš Latvijos – Jazeps Bikše, NVO „Free Riga“ projektų vadovas, dirbantis su nepriklausomais socialiniais–kultūriniais centrais Rygoje, dalysis savo žiniomis apie tai, kaip kuriamas ryšys tarp kūrėjų, verslo sektoriaus ir miesto.

Projekto organizatoriai džiaugiasi, kad į konferenciją Palangoje pirmą kartą atvyksta garbingų svečių iš Skandinavijos šalių. Tai – „Trans Europe Halles“ (TEH) komunikacijos direktorius José Luis Rodriguez, kuris atstovauja Europos kultūros centrų tinklui, įkurtam menininkų ir bendruomenės Švedijoje, bei Alexander Weinstein iš Suomijos, kuris Sankt Peterburge sukūrė „Skorokhod“ teatro platformą, o šiuo metu dirba su įvairiausiais festivaliais Helsinkyje.

Projekte dalyvauja ir lietuviai: Dominykas Karpovič, buvęs Palangos senosios gimnazijos mokinys, dabar dirbantis su strategijos ir inovacijų kūrimu, bei Aurimas Pautienius–Želvys, Lietuvos projektų valdymo asociacijos narys, dirbantis su švietimu, kultūra bei verslo sektoriais Lietuvoje.

Kūrybinės dirbtuvės „Menas ir kultūra – pridėtinės vertės kūrimas miesto viešosiose erdvėse“ vyks rugsėjo 24-ąją, 10 val. Kūrybinių dirbtuvių tikslas – ištirti individo ir miesto erdvių santykį, apžvelgti esminius erdvių mieste atsiradimo, egzistavimo bei vystymosi aspektus. Renginyje bus skatinamas darbas grupėse ir įžvalgų, skirtų Palangos miesto erdvėms bei jų formavimui, kūrimas.

Projekto iniciatorius Bronius Vaitkus ir projekto koordinatorė Vilija Gečaitė įsitikinę, kad, nors tai pirmasis tarptautinis renginys Palangoje, projektas atneš nemažai įžvalgų, kurios bus naudingos ne tik bendruomenei, verslui bet ir miestui.

Renginys anglų kalba vyks rugsėjo 23 dieną, penktadienį, 9 val. Kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1).

Registracija: www.vmkultura.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video