Top Baneris

Tarptautinė konferencija „Lietuvos pilys ir dvarai – amžių tiltas“

2015 gegužės 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija (LPDA) gegužės 28 d. Užutrakio dvare rengia tarptautinę konferenciją „Lietuvos dvarai ir pilys – amžių tiltas“, skirtą paminėti dešimties metų veiklos jubiliejui. Konferencijoje pranešimus skaityti pakviesti Lietuvos istorijos ir paveldosaugos specialistai, svečiai iš Latvijos ir Estijos pilių ir dvarų asociacijų.

Per visus šiuos metus asociacijos veiklos tikslai išliko tie patys – išsaugoti ir puoselėti dvarus, atgaivinti dvarvietes bei tęsti jų kultūrines ir ūkines tradicijas. Todėl pagrindinės LPDA funkcijos buvo ir yra  rūpintis  Lietuvos  pilių ir dvarų paveldo, kultūros tradicijų saugojimu bei puoselėjimu, atstovauti  asociacijos narių bei Lietuvos dvarų istorinių parkų valdytojų interesams Lietuvoje bei užsienyje, informuoti visuomenę apie atgimstančių dvarų tradicijas ir jų tęstinumą.

Kiekvienas LPDA dvaras turi išskirtinio savitumo, tik jame vykstančių specifinių veiklų, kurios leidžia jį būti gyvą ir patrauklų lankytojams. Vieni dvarai yra ypač svarbūs dėl savo architektūros, kiti patraukia lankytojus savo vykdomais kultūriniais  renginiais: muzikos festivaliais, koncertais, parodomis,  plenerais, teatro ir šokio  spektakliais, kurie atskleidžia dvarų dvasingumą, kuria jų kultūrinę aurą.

Asociacijoje yra grupė dvarų, kuriuose užsiimama ūkine veikla. Ne viename dvare veikia žirgynai,  veisiami paukščiai, galvijai, avys. LPDA per savo veiklos dešimtmetį be kultūrinių, edukacinių, leidybos projektų, dar vykdė  ir tarptautinius projektus, pasirašė bendradarbiavimo sutartis su užsienio ir Lietuvos organizacijomis. LPDA yra visada atvira ir laukia naujai į savo gretas įsiliesiančių Lietuvos pilių ir dvarų bei kviečia Lietuvos gyventojus apsilankyti  pilyse ir dvaruose.

LPDA buvo įkurta 2005 m. rugsėjį, inicijuojant penkių  dvarų  – Akmenos, Aštriosios Kirsnos, Babtyno–Žemaitkiemio, Bikuškio ir Plinkšių („Lelijų“) – valdytojams.

TARPTAUTINE KONFERENCIJA _PROGRAMA_2015 05 28 (1)


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video