Top Baneris

Tarp siūlomų Lietuvos kultūros tarybos narių – architektas Rolandas Palekas

2017 gegužės 30 d.
Rolandas Palekas.
Rolandas Palekas.
Pasidalykite straipsniu

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kartu Lietuvos kultūros ir meno taryba išrinko 10 būsimų naujosios kadencijos Lietuvos kultūros tarybos narių, kuriuos teiks tvirtinti Vyriausybei. Tarp jų – architektas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas bei paveldosaugininkė Ingrida Veliutė. Siūlomi naujieji nariai atrinkti iš dvidešimties kandidatų, kuriuos parinko specialistai.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pabrėžė, kad renkantis naujuosius Lietuvos kultūros tarybos narius buvo siekiama ir kuo platesnio meno bei kultūros sričių atstovavimo, ir regionų atstovų įtraukimo į būsimą Lietuvos kultūros tarybos sudėtį.

„Visi iš dvidešimties pretendentų, mano nuomone, yra verti prisiimti šią atsakomybę, tačiau labai svarbu tai, kad Lietuvos kultūros taryboje, užtikrinant kuo įvairesnį sričių tinkamą atstovavimą, būtų plačiai atstovaujami ir regionai. Labai norime, kad Lietuvos kultūrinis gyvenimas nesikoncentruotų tik sostinėje, tad regionų specifikos išmanymas buvo vienas iš pagrindinių principų, kuriuo vadovavomės renkant būsimos Lietuvos Kultūros tarybos sudėtį“, – pabrėžė L. Ruokytė-Jonsson.

Šiuo metu Lietuvos kultūros taryboje dirba architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė. Dabartinės Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo kadencija baigsis 2017 m. birželį.

Kultūros ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video