Top Baneris

Tarp mažiausiai energijos suvartojančių daugiabučių – dauguma modernizuoti namai

2016 lapkričio 23 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos kas mėnesį atliekama šilumos suvartojimo šalies daugiabučiuose analizė rodo, jog atnaujinti daugiabučiai priskiriami mažiausiai arba mažai šilumos suvartojančių pastatų grupei. Asociacijos pateikiamoje analizėje iš viso išskiriamos keturios pastatų grupės – mažiausiai šilumos suvartojantys pastatai (I), mažai ir vidutiniškai (II), daug (III) ir labai daug (IV).

Remiantis spalio mėn. šilumos suvartojimo analizės duomenimis, maždaug 50 proc. pastatų, patekusių į mažiausiai šilumos suvartojančių pastatų grupę, sudaro atnaujinti daugiabučiai, kuriuose šilumos sąnaudos kai kuriais atvejais yra mažesnės ir už naujos statybos namų.

Įvertinus atskirus spalio mėn. analizės rodiklius, galima teigti, jog šilumos suvartojimas atnaujintuose namuose ir senos statybos nerenovuotuose daugiabučiuose vidutiniškai skiriasi iki 3–4 kartų, o išlaidos šildymui – nuo 0,25 euro iki 1 euro už kv. m.

„Šiandien jau akivaizdu, kad kompleksinis daugiabučio atnaujinimas leidžia sutaupyti 50 proc. ir daugiau šilumos energijos. Bet tai anaiptol ne visas taupymo potencialas. Europoje vis garsiau diskutuojama apie šilumos tiekimą mažomis temperatūromis, siekiant dar labiau sumažinti šilumos gamybos sąnaudas ir kaštus. Pirmieji tokio tipo projektai jau pradėti įgyvendinti Skandinavijos šalyse,“ – tvirtina Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta.

Šiuo metu BETA, bendradarbiaudama su partneriais iš Skandinavijos ir Baltijos šalių, siekia, jog tokio tipo projektai demonstraciniais tikslais būtų įgyvendinti keliose Lietuvos savivaldybėse.

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, nuo 2013 metais šalyje atnaujinta 1300 daugiabučių, kurių bendra investicijų suma sudaro 330 mln. eurų. Šiuo metu įgyvendinami dar 644 daugiabučių atnaujinimo projektai, kurių preliminari vertė – daugiau kaip 200 mln. eurų. Taigi per trejus metus į daugiabučių namų atnaujinimo programą investuota daugiau kaip 0,5 mlrd. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video