Top Baneris

Tarp būsimųjų KTU studentų netrūksta šimtukininkų

2016 liepos 29 d.
KTU nuotr.
KTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Liepos 28-ąją baigėsi pirmasis bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapas. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, Kauno technologijos universitetas (KTU) pirmauja pagal pasirašiusiųjų procentinę dalį nuo pakviestųjų skaičiaus – studijų sutartis pasirašė 92,9 proc. pakviestųjų, t. y. 1856 asmenys (1476 į valstybės finansuojamas ir 380 – į valstybės nefinansuojamas vietas).

Šiais metais studijų sutartis su KTU po pirmojo priėmimo etapo pasirašė 158 stojančiaisiais daugiau negu pernai. Šiuo metu vyksta ir užsienio studentų priėmimas, kuriame jau pateikti 246 prašymai studijuoti KTU.

„Bendrojo priėmimo rezultatai yra labai geri – pasirašiusiųjų studijų sutartis su KTU procentinė dalis nuo pakviestųjų skaičiaus 3,5 proc. viršija praėjusių metų pirmojo etapo bei didžiųjų šalies universitetų rezultatus“, – pažymėjo KTU studijų prorektorė Jurgita Šiugždinienė.

Jos teigimu, stojančiųjų nuolatine studijų forma į daugelį KTU studijų programų konkursinis balas išlieka stabilus – vidurkis valstybės finansuojamose vietose siekia 6,5 balo. Daugiau valstybės finansuojamų vietų KTU padėjo užsitikrinti aukšti prašymus studijuoti pateikusių stojančiųjų konkursiniai balai.

„Šiais metais pakviesta ir daugiau šimtukininkų – net 249, iš kurių sutartis jau pasirašė 233. Tai rodo, jog universiteto strategija, nukreipta į studijų kokybę ir talentų pritraukimą, pasiteisino – studijas KTU renkasi daugiau gabių ir motyvuotų studentų, gerėja studijų kokybė, Universiteto teikiamų paslaugų kokybė“, – džiaugėsi J. Šiugždinienė.

75,1 proc. priimtųjų į KTU yra pakviesti pagal pirmąjį pageidavimą. Tai – aukščiausias rodiklis tarp didžiųjų Lietuvos universitetų.

Populiariausios KTU studijų programos, į kurias buvo priimti ir studijų sutartis pasirašė daugiausia būsimų studentų – „Programų sistemos“, „Informatikos inžinerija“, „Statybos inžinerija“, „Multimedijos technologijos“, „Maisto mokslas ir technologija“, „Finansai“ ir „Elektronikos inžinerija“.

Lyginant su praėjusių metų pirmuoju pagrindinio priėmimo etapu, šiemet stipriai išaugo ir KTU „Taikomosios fizikos“, „Taikomosios chemijos“, „Marketingo“, „Aviacijos inžinerijos“, „Informatikos“, „Technikos kalbos vertimo“ studijų programų populiarumas.

Nuo liepos 29 d. 16 val. iki liepos 31 d. 17 val. vyks antrasis bendrojo priėmimo etapas, kurio metu LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantieji gali atnaujinti savo prašymą, keisdami pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau negalės įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio, nes nauja geriausiųjų eilė nesudaroma.

ktu stojantieji 2

KTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video