Top Baneris

Tanzanijoje iškils tarsi iš domino kaladėlių sudėliotas dangoraižis (1)

2022 gruodžio 22 d.
1w 1
Pasidalykite straipsniu

Tanzanijoje turėtų iškilti antras pagal aukštį Afrikos pastatas. Šio įspūdingo pastato architektūrinio projekto autoriai – Niujorke ir Dubajuje įsikūrusi architektūros ir interjero kompanija „xCassia“.

2w 1
„xCassia“ vizualizacijos

70 aukštų spirale kylančio pastato architektūrinį sprendimą įkvėpė viena ant kitos sukrautų domino figūrų, spirale kylančių į viršuje esančią apžvalgos aikštelę, forma.

4w
„xCassia“ vizualizacijos

Įmonė jau pasirašė sutartį su Tanzanijos kompanija „AICL Group“ ir Edinburgo (Škotija) įmone „Crowland Management Ltd“ dėl šio projekto įgyvendinimo.

1,3 mlrd. JAV dolerių kainuosiantis komercinis bokštas iškils dirbtinėje saloje, ir bus sujungtas tiltu su vakarine Tanzanijos Zanzibaro salyno pakrante.

„xCassia“ įkūrėjas ir dizaino direktorius Jeanas-Paulis Cassia sakė, kad pirmieji projekto eskizai atsirado dar 2009 metais žaidžiant domino su tėvu ir dviem savo sūnumis.

Jis teigė, kad jo idėja pastatyti bokštą dirbtinėje saloje buvo dešimtmetį puoselėta svajonė, kuri tapo realybe po to, kai studija rado sklypą ir projektą remiančius investuotojus.

370 000 kv. m ploto pastate planuojama įrengti  560 gyvenamųjų apartamentų ir prabangų viešbutį, kuris turėtų tapti didžiausiu Rytų ir Centrinėje Afrikoje.

3w 1
„xCassia“ vizualizacijos

Pasidalykite straipsniu
  Komentarai
  • Tavo architektas

   2023-01-02, 18:01  

   Įspūdinga vieta, kompozicija.

  Rekomenduojami video