Top Baneris

Svarbiausias biuro „baldas“ – akustika

2022 gegužės 3 d.
Akustiniai sprendimai
Pasidalykite straipsniu

Kokybišką darbinę aplinką kuriantys akustiniai sprendimai šiuolaikiniuose biuruose tampa būtinybe. Šią tendenciją ypač sustiprina sugrįžtantys darbuotojai, kurie biurui ir jo funkcionalumui, kaip kad ir darbinės aplinkos gebėjimui atliepti individualius dirbančiųjų poreikius, tampa gerokai reiklesni. „Narbutas Lietuva“ dizainerė Neringa Dervinytė atkreipia dėmesį į akustinių sprendimų įvairovę ir įsivyravusį stiprų akcentą estetikai, kuomet akustinis ir vizualinis komfortas kuriamas išvien.

Ne tik apie triukšmą ir tylą

Akustinis komfortas suteikia gerokai daugiau nei kartais yra pagalvojama. Vis labiau įsivyraujant atviro tipo biurams, akustikai priskiriami ir gerų tarpusavio santykių klausimai, kai tose pačiose patalpose turi išsitekti skirtingas užduotis atliekantys darbuotojai. Pavyzdžiui, akustiškai tinkamai apipavidalintoje erdvėje lengviau atlikti didelio susikaupimo reikalaujančias užduotis, todėl su jomis susitvarkoma per trumpesnį laiką, mažiau pavargstama. O tie, kam darbe reikia nuolat kalbėtis ar dirbti komandoje, bendrauti, akustiškai apsaugotose erdvėse taip pat jaučiasi laisviau, nevaržomai.  

Narbutas Lietuva dizainere Neringa Dervinyte 2

„Apskritai akustika yra didžiulis psichinis, psichologinis komfortas, kuomet išvengiama erzinančių garsinių trikdžių ir sukuriama maloni, jauki, susikaupti ir bendrauti, kurti, dirbti ar ilsėtis padedanti aplinka. Todėl akustikai ypač didelis dėmesys teikiamas įmonėse, kuriose vienas svarbiausių prioritetų yra darbuotojų savijauta, jų gerovė. Akustinis komfortas biure yra rūpestingų ir sykiu ambicingų kompanijų, siekiančių pritraukti geriausius, reikliausius darbuotojus bei norinčių užtikrinti jiems patrauklias darbo sąlygas, bruožas“, – pabrėžė „Narbutas Lietuva“ dizainerė Neringa Dervinytė.

Kai akustikai, estetikai ir ekologijai – pakeliui

Akustinius produktus „Narbutas“ gamina jau ne vienerius metus. Tai nuo aplinkos atsiriboti leidžiantys įvairių dydžių tylos kambariai, akustinės panelės ar akustikos gerinimo tikslais apipavidalinami baldai bei įvairios kitos dangos. Neseniai Lietuvos ir užsienio rinkoms buvo pristatyta naujovė – stiprų akcentą dizainui teikianti ACOUSTIC ARTWORK sistema, kurią sudaro trijų linijų – Clouds, Tiles ir Partitions – gaminiai. Tvirtinami prie sienų ar nuleidžiami nuo lubų, šie gaminiai sukuria pačias įvairiausias panaudojimo ir dizaino galimybes. 

„Išskirtinė visų ACOUSTIC ARTWORK gaminių ypatybė – dekoratyvumas. Jie sukurti būti interjero dalimi, jį formuoti ar pabrėžti, o jei reikalinga, dėl plačių galimybių gali įsilieti į jau sukurtą interjerą – tapti jo dalimi ar jame visiškai išnykti. ACOUSTIC ARTWORK gaminiuose akustinė funkcija eina išvien su estetine“, – sakė N. Dervinytė. 

Visa ACOUSTIC ARTWORK produkcija gaminama iš PET veltinio, kuris vizualiai ir liečiant primena vilną, nors iš tikrųjų yra pagamintas iš plastiko. 50 proc. PET veltinio sudaro perdirbtas plastikas, pati PET medžiaga – taip pat perdirbama, tad atliepiami žiedinės ekonomikos tikslai.

Nepriklausomai nuo pasirinkto produkto ar veltinio storio, dėl porėtos medžiagos struktūros sėkmingai absorbuojami vidutinių ir aukštų dažnių garsai.

PET veltinis yra minkšta, lengva, bet tuo pačiu ir tvirta bei patvari medžiaga, todėl saugi kabinti darbuotojams virš galvų ar tvirtinti prie sienų, lubų, perdangų ar kitų biuro konstrukcijų. Aktualu atliepiant pokarantininius poreikius – PET medžiaga lengvai valoma ir dezinfekuojama.

Akustika iš „dangaus“

Iš visų ACOUSTIC ARTWORK gaminių bene labiausiai sužavi ACOUSTIC ARTWORK Clouds – iš PET juostų išmoningai sukonstruoti kabamieji elementai, primenantys debesis ar tradicinį lietuvišką sodą. Šie garsus sugeriantys ir itin dekoratyvūs „debesys“ užpildo erdvę ir tampa stilingais interjero akcentais, todėl ypač tinka patalpoms su aukštomis lubomis, kur galima įkurdinti net ne vieną, o ištisą tokių gaminių kompaniją. Esant poreikiui, „debesys“ gali būti montuojami ir į šviestuvus. „Šiuos gaminius rekomenduojama kabinti virš pokalbių, susitikimų ar kūrybinių dirbtuvių erdvių, kur jie tarsi sugaudo į viršų sklindančius garsus ir neleidžia jiems pasklisti plačiau po erdvę“, – ACOUSTIC ARTWORK Clouds produktams tinkamiausią vietą įvardijo N. Dervinytė.                                                 

Prie pakabinamų ar laisvai pastatomų akustinių sprendimų priskiriamos ir panelės – ACOUSTIC ARTWORK Partitions. Jos ne tik gerina akustiką ir leidžia pagyvinti interjerą (yra skirtingų išraiškingų ornamentų bei spalvų), bet gali būti pasitelktos norint formuoti erdves, pvz., padalinti patalpas į kelias zonas. Esant pageidavimui, gali būti pagamintos individualizuoto rašto panelės.

ACOUSTIC ARTWORK Tiles arba „plytelės“ tvirtinamos prie sienų, pertvarų ir kitų stabilių paviršių. Priklausomai nuo užimamo ploto, jos efektyviai sugeria aplinkoje esančius garsus ir mažina aidą, suteikia erdvėms jaukumo. Tinka dekoruoti ir koridorius bei įvairias nišas, pvz., skirtas poilsiui ar susikaupimo reikalaujantiems darbams. Leidžia sukurti išskirtinį dizainą ar priderinti jį prie įmonės įvaizdžio. „Penkios „plytelių“ formos, skirtingi jų dydžiai leis sukurti tikrus meno kūrinius ant sienų – spalvų, formų mozaikas, kuriomis sukursite ir norimą nuotaiką, ir pageidaujamą optinę iliuziją, ir, žinoma, užsitikrinsite akustikos komfortą“, – pabrėžė dizainerė.

Cargo Partner 7

Tarp anksčiau sukurtų, tačiau populiarumo neprarandančių akustinių „Narbutas“ produktų – lengvi, garsą sugeriantys paneliai MODUS Light, kurie gali būti tvirtinami prie sienų, lubų ar pakabinami ant plonų beveik nematomų trosų. Išlaisvinti fantaziją leidžia galimybė kurti iš trijų skirtingų dydžių, dviejų storių panelių ir daugybės skirtingų gobelenų bei jų spalvų asortimento.

Akustinei ir optinei iliuzijai

„Narbutas Lietuva“ siūlo rinktis akustinius sprendimus ir iš užsienio gamintojų asortimento. Tarp naujienų – italų gamintojo SLALOM akustinė kolekcija MILLERIGHE.

„Neseniai Vilniuje, T. Narbuto g. 5, esančioje ekspozicijos erdvėje danga iš naujosios kolekcijos išklojome vieną nedidelį kambarį. Išgauta tokia subtili akustika – nenupasakojama žodžiais, tad klientus kviečiame užsukti iš išbandyti gyvai“, – sakė N. Dervinytė.

MILLERIGHE linijai būdinga abstrakti ir sykiu moderni elegancija. Tarsi gofruotą audinį primenanti danga, vertikalių linijų tankiu tarsi sukurianti tam tikrą vaizdinę vibraciją, formuoja ne tik akustinį komfortą, bet ir itin ramų, jaukų, nesenstantį foną, tinkantį visoms biuro veikloms.

„Apskritai SLALOM akustinė produkcija Lietuvoje ir tarp biurus įrengiančių dizainerių – itin mėgstama. Ji ne tik teikia akustinę funkciją, bet ir leidžia sukurti išties išskirtinius interjerus. Pvz., ECOROUND stambūs reljefiniai „burbulai“ ar CUBE linijos produktai, iš kurių galima sukurti beveik kosminio laivo interjerą ar kuriais galima sukelti abejonę realiomis formomis – sukurti itin paveikią optinę iliuziją“, –  apie išskirtines, ypač subtilias italų produkcijos panaudojimo galimybes pasakojo dizainerė.

Ir gal kartais, mėgaujantis subtilia akustika ir įspūdingais prieš akis besiveriančiais reginiais, tiek ir pakaks, kad į galvą ateitų geniali idėja? Tad investicija į sienas, t. y. į biuro akustiką, iš tikrųjų gali tapti investicija ir į kompanijos sėkmę.

Nuotraukos: Cargo Partner projektas ir „Narbutas Lietuva” salonai

Fotografai: Donatas Vaičiulis, Evaldas Lasys, Marek Mucha

 

handshake PARTNERIO TURINYS

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video