Top Baneris

Svarbiausia energiją taupančio namo savybė – sandarumas

2020 rugpjūčio 10 d.
m 166765 57233
Pasidalykite straipsniu

Pagal Europos Sąjungos direktyvas nuo 2019 m. sausio mėn. visi nauji ir renovuoti visuomeniniai pastatai, o nuo 2021 m. sausio mėn. visi nauji ir renovuoti pastatai, įskaitant gyvenamuosius, turi atitikti beveik nulinės energijos suvartojimo reikalavimus.

Šiems tikslams įgyvendinti Europos Sąjungoje įvesti energijos vartojimo efektyvumo reikalavimai (Europos Sąjungos direktyva 2002/91 / EB, vadinama EPBD), siekiant sumažinti anglies dvideginio išmetimą ir energijos suvartojimą iki 20 proc., o atsinaujinančios energijos dalį padidinti iki 20 proc., palyginti su 1990 m.

Sandarūs namai padeda gerokai sumažinti pastato energijos sąnaudas ir taip geriausiai atitinka aukštus reikalavimus. Naudojant „Soudal“ sandarinimo medžiagas Lietuvoje pastatyti pirmieji pasyvieji namai ir renovuoti skydiniai namai, statyti dar sovietmečiu, kurie dabar jau atitinka nulinio elektros energijos suvartojimo standarto reikalavimus! Todėl labai svarbu žinoti, į ką reikia atkreipti dėmesį statybų metu ir kaip geriausiai pasiekti reikiamą standartą.

Bet kokio pastato sandarumas yra svarbus, siekiant palaikyti gerą patalpų mikroklimatą

Gerai izoliuoti langai ir durys kokybiškomis sandarinimo medžiagomis ir įrengta priverstinio vėdinimo su šilumokaičiu sistema padeda beveik per pusę sumažinti energijos sąnaudas.

Hermetiškumas riboja šilumos nuostolius, nes dažnai didžioji dalis šilumos prarandama per langus ir dėl nepakankamai kokybiškai atliktų darbų (stiklo paketų kokybės ir jų izoliavimo lange), netinkamo lango sujungimo tarp rėmo ir sienos sandarinimo. „Soudal“ bendrovė jau daugiau nei dešimtmetį nagrinėja šias problemas ir kuria tinkamus sprendimus.

„Soudal“ pirmi Lietuvoje pristatė „Soudal“ langų montavimo sistemą (SWS), kurią sudarė trys lygiai: vidinė ir išorinė sandarinimo juostos ar mastikos ir elastingos / akustinės poliuretano putos „Flexifoam“.

soudal 3

Pagal Montavimo instrukcijos RAL taisykles visi trys lygiai yra sujungti į vientisą sistemą

  1. Vidaus ir išorės mikroklimato sąlygų atskyrimas.

Iš vidaus kambario garo izoliacija nuolat turi būti didesnė nei iš išorės.

  1. Jungiamųjų siūlių šiluminė izoliacija.

Montažinių siūlių užpildymas kokybės reikalavimus atitinkančiomis sandarinimo putomis – garso ir termoizoliavimui.

  1. Atsparus vandeniui ir vėjui.

Išorinis siūlės paviršius turi būti nuolat apsaugotas nuo vėjo ir lietaus, tuo pat metu jis turi būti difuziškas, išleidžiantis drėgmę į išorę. Reikėtų atsiminti, kad reikiama kokybė garantuojama, jei sistema ir panaudotų medžiagų deriniai yra susisteminti.

Hermetiški langai – seniems pastatams

Keičiant senų renovuojamų pastatų langus, dažnai kyla problemų dėl sandarinimo juostų montavimo, nes angų kraštai yra nelygūs, todėl labai sunku jas pritvirtinti. Norėdami išspręsti šią problemą, prieš keletą metų „Soudal“ sukūrė naują produktą – „Soudatight“ skystas membranas.

SOUDAL produktai ilgaamžiam pastatų sandarumui užtikrinti

VIDURINIO, ELASTINIO /TERMO- / AKUSTINIO SLUOKSNIO SUDARYMUI

FLEXIFOAM – tai vienkomponentės, savaime išsiplečiančios poliuretano putos. Jų elastinės savybės leidžia putoms atkartoti sujungimo judesius ir išlaikyti izoliacines jo savybes daugelį metų.

VIDINIO, GARO / ORO IZOLIACINIO SLUOKSNIO SUDARYMUI

SOUDATIGHT LQ – tai naujomis technologijomis sukurta, aukštos kokybės pluoštu sustiprinta polimerinė tepama mastika, kuri išdžiūvusi sudaro elastingą, orui ir garams nepraleidžią elastingą apsauginę membraną, tinkama dažyti ar tinkuoti.

FOLIENBAND EC INSIDE ALU TOTAL – tai naujos kartos garsą izoliuojanti, elastinga ir tampri PE neaustinė polipropileno juosta su integruota aliuminio folija viduje. Skirta sujungimo tarp rėmo ir angokraščio izoliavimui nuo oro ir vandens garų patekimo. Vidinė juostos pusė yra visiškai padengta klijais. Tinkuojama arba glaistoma. Armuota tinkleliu, yra atspari žemai temperatūrai (iki -12 °C).

IŠORINIO, VĖJO / VANDENS IZOLIACINIO SLUOKSNIO SUDARYMUI

SOUDATIGHT HYBRID – tai naujomis technologijomis sukurta hibridinė „Soudatight“ serijos versija, tepama mastika, naudojama išorėje. Atitinka GEV EMICODE EC-1 PLUS reikalavimus. Šią skystą mastiką galima greitai ir taupiai užtepti ant nuo vėjo ir vandens apsaugomų sandarinamų langų jungčių ir kitų paviršių.

Išdžiūvus ant paviršiaus susidaro elastinga apsauginė membrana, tinkama dažyti ar tinkuoti.

FOLIENBAND EC OUTSIDE UV+ TOTAL – tai naujos kartos, laidi garams, elastinga ir tampri PE juosta, neaustinė polipropileno medžiaga. Užtikrina vandens garų difuziją išorinėje lango dalyje ir apsaugo nuo vandens ir vėjo. Juosta armuota tinkleliu ir yra atspari žemai temperatūrai (iki -12 °C). Atspari UV spinduliams iki 10 mėn.

 

UAB Soudal – Kaimelio g. 13

LT-07100, Vilnius – Lietuva

Tel.: +370 5 2722702 – Mob.: +37069874401

www.soudal.lt

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video