Top Baneris

Šv. Jokūbo kvartale Vilniuje – pirmoji mokykla su mokinių apgyvendinimo paslauga Lietuvoje (1)

2023 sausio 11 d.
01 Vasario 16 osios kompleksas DO ARCHITECTS

„Lords LB Special Fund IV“, Šv. Jokūbo kvartalą Vilniuje (architektų studija „DO Architects“), Vasario 16-osios g., plėtojantis fondas praneša apie naują nuomininką – „Royal Russell School“. Tarptautinė britų mokykla duris atvers 2024 m. ir bus pirmoji mokykla su mokinių apgyvendinimo paslauga Lietuvoje. Į ją taip pat bus priimami dieninių skyrių mokiniai iš visos Lietuvos, skelbiama pranešime spaudai.

UAB „Orkela“ užsakymu kvartalą projektuoja architektai Gilma Teodora Gylytė, Sabina Daugėlienė, Andrė Baldišiūtė, Algimantas Neniškis, Domantas Baltrūnas, Gerda Nevulytė, Gediminas Aismontas, Eglė Gelažauskaitė, Edgar Vladimirenko (architektūrinė firma „DO Architects“).

1853 m. Londone įkurta „Royal Russell“ mokyklą renkasi vietiniai ir užsienio mokiniai. Londone sėkmingai veikia dvi „Royal Russell“ mokyklos, viena – Kinijoje, o kitą švietimo miestelį planuojama atidaryti Busano mieste, Pietų Korėjoje.

Mokykla Vilniuje priims vaikus nuo 2 iki 18 metų, o moksleiviai nuo 11 metų galės apsigyventi mokyklos komplekse. Vilniaus mokykloje bus daugiau nei 300 apgyvendinimo vietų mokiniams, juos visą parą prižiūrės kvalifikuoti darbuotojai. 

Pamokos vyks pagal Jungtinėje Karalystėje taikomą „Royal Russell“ mokymo programą, o anglų kalba jas ves gimtakalbiai mokytojai. Mokiniai galės papildomai studijuoti įvairias kalbas, įskaitant lietuvių, ispanų ir japonų, taip pat gamtos, humanitarinius ir matematikos mokslus. 

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie naujų kartų ugdymo ir pirmąja mokykla su apgyvendinimo paslauga Lietuvoje. Tikimės, kad ji pritrauks vietos ir užsienio mokinius bei padės populiarinti Vilnių ir Lietuvą tarp pasaulio akademinės bendruomenės,“ – teigia „Lords LB Special Fund IV“ fondo valdytoja Anastasija Pocienė. 

„Royal Russell“ valdytojų taryba pasirinko Vilnių, nes tai gyvybingas ir kosmopolitiškas miestas, pasižymintis įspūdingais pasiekimais švietimo srityje ir šviesia ateitimi. Tikimės, kad ši mokykla klestės ir suteiks apčiuopiamos naudos „Royal Russell“ mokiniams Londone, nes galėsime dalytis gerąja patirtimi,“ – sako Neil Cufley, „Royal Russell“ mokyklos operacijų ir finansų direktorius. 

04 Vasario 16 osios kompleksas DO ARCHITECTS
„DO Architects“ projektas, architektai Gilma Teodora Gylytė, Sabina Daugėlienė, Andrė Baldišiūtė, Algimantas Neniškis, Domantas Baltrūnas, Gerda Nevulytė, Gediminas Aismontas, Eglė Gelažauskaitė, Edgar Vladimirenko.

Pasak „Royal Russell“ atstovo Vilniuje Aleksej Golubovskij, mokykla siekia akademinio meistriškumo, tačiau taip pat stengiasi išlaikyti mažos įstaigos šeimyniškumo jausmą, o tai atspindi „Royal Russell“ šūkį „non sibi sed omnibus“, kuris reiškia „ne sau, o visiems“.

„Manome, kad Vilnius yra puikioje geografinėje ir kultūrinėje padėtyje ir yra nuostabi vieta vaikams iš viso pasaulio. Lietuva pasižymi aukščiausio lygio medicinos priežiūra, socialinėmis paslaugomis ir infrastruktūra, todėl yra saugus pasirinkimas tėvams. Naujose patalpose bus įrengti sporto centras, modernios laboratorijos ir meno erdvės, taip pat aukščiausios klasės mokymo patalpos, o vaikais ir mokiniais rūpinsis itin kvalifikuotas personalas,“ – pasakoja jis. 

18 000 kv. m ploto komplekse įsikurs vaikų darželis, pradinė ir vidurinė mokyklos bei licėjus, dalis šių patalpų įsikurs unikalią istorinę ir architektūrinę vertę turinčiuose pastatuose. Taip pat bus įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė su 240 viešai prieinamų vietų.

Teisines konsultacijas dėl šio sandorio teikė advokatų kontora „Ellex Valiunas“.

Komentarai
  • Algirdas

    2023-01-12, 11:53  

    Internatas. Kaip netiketa, pirma karta istorijoje. Blogai tai, kad buvo uzdara teritorija ir liks uzdara teritorija