Top Baneris

Sutartimi su STT Kelių direkcija siekia įrodyti pastangas dirbti skaidriai

2016 rugsėjo 12 d.
Saulius Urbanavičius (kairėje) ir Egidijus Skrodenis (LAKD nuotr.)
Saulius Urbanavičius (kairėje) ir Egidijus Skrodenis (LAKD nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Praėjus vos mėnesiui nuo tada, kai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų organizuojant valstybinės reikšmės kelių kapitalinio remonto darbus Šiaulių regione, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) ir STT pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutarties tikslas – glaudesnis įstaigų bendradarbiavimas korupcijos prevencijos, baudžiamojo persekiojimo ir antikorupcinio švietimo srityse.

Sutartį pasirašė STT direktorius Saulius Urbanavičius ir LAKD direktorius Egidijus Skrodenis. Šiuo bendradarbiavimu bus siekiama ugdyti Kelių direkcijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, antikorupcinį sąmoningumą, rūpinamasi jų švietimu. LAKD ir STT įsipareigojo optimaliai teikti visokeriopą tarpusavio pagalbą siekiant atskleisti ir ištirti galimai padarytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, pagal kompetenciją vykdyti korupcijos prevenciją.

„Neseniai atlikome savo veiklos reorganizavimą, keičiame (griežtiname) supaprastintų viešųjų pirkimų taisykles, siekiame, kad veikla būtų skaidresnė. Procesai vyksta, tikime, kad po šios sutarties pasirašymo galėsime dirbti ne tik šiuolaikiškai, bet ir maksimaliai skaidriai. Kadangi Kelių direkcija skelbia daug viešųjų pirkimų konkursų, kuriems atlikti skiriama daug lėšų, konkurencija nepaprastai didelė. O kur dideli pinigai, ten ir įtarimų pasitaiko dažniau. Viešindami savo veiklą, stengdamiesi kiek įmanoma skaidriau vykdyti ją, siekiame, kad neigiama nuomonė apie kelininkus keistųsi. Kaip organizacijos vadovas tikiu, kad bendradarbiaujant, dirbant kartu pavyks pasiekti gerų rezultatų“, – sakė Kelių direkcijos vadovas E. Skrodenis.

Rugpjūčio 17-ąją, vykdydami ikiteisminį tyrimą, STT darbuotojai sulaikė tris asmenis. Tarp jų buvo ir LAKD Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Artūras Aušra. Įtariama, kad A.Aušra priėmė didesnės negu 250 MGL (9500 eurų) vertės kyšį iš bendrovės „Šiaulių plentas“ vadovų už išskirtinių sąlygų sudarymą minėtai įmonei laimėti viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė viršija 1,5 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video