Top Baneris

Susitarta dėl dar vieno biurų pastato nuomos sostinės Žvėryne

2017 liepos 13 d.
Bendrovės „M.M.M. projektai“ vizual.
Bendrovės „M.M.M. projektai“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Biurų kvartalas Vilniuje, Žvėryno rajone, toliau plečiasi. Buvusią pramoninę teritoriją Saltoniškių gatvėje plėtojanti bendrovė „M.M.M. projektai“ pasirašė sutartį su „Danske Bank“ dėl dar vieno naujai projektuojamo, maždaug 15 000 kv. m ploto ir 1 100 darbo vietų biurų pastato nuomos.

Tai bus trečias pastatas iš keturių numatytų šiame biurų kvartale ir antrasis, kurio nuomininku tampa „Danske Bank“. Banko Globalių paslaugų centras (GSL) jau šį rudenį įsikels į baigiamą statyti pirmąjį verslo kvartalo pastatą, kuriame numatyta 850 darbo vietų (verslo centro projektą parengė „Archinova“, projekto autoriai arch. A. Gvildys, A. Mažeika, A. Sinius, I. Kašėtaitė-Vestergaard, R. Paternina).

„Dar vienas naujas, modernus biuras – tai „Danske Bank“ vizijos Saltoniškių gatvės apylinkėse sukurti „Danske miestelį“ dalis. Esame didžiausias ir vis dar augantis paslaugų centras Lietuvoje ir antras didžiausias „Danske Bank“ Grupės strateginis padalinys pasaulyje. Norėdami pritraukti ir išlaikyti aukštos kvalifikacijos bankininkystės, finansų, rizikos, teisės, pirkimų ir kitus specialistų, kartu su įdomiu ir prasmingu darbo turiniu siekiame užtikrinti ir geriausias fizines sąlygas tam darbui atlikti, inovacijoms kurti ir darbuotojams save realizuoti“, – teigia „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro vadovė Rosita Vasilkevičiūtė.

Naujieji „Danske Bank“ pastatai suprojektuoti kaip vientisa darbo erdvė, kurioje atsispindės „Danske Bank“ ateities darbo aplinkos koncepcija „WorkPlace2020“. Vadovai čia neturės savo kabinetų, juos pakeis skirtingos erdvės, skirtos dirbti atskirai nuo kolegų arba komandoms. Dalis darbo vietų bus bendros visiems, t. y. jas užimti galės bet kuris biuro darbuotojas.

Į abiejų pastatų paslaugų planavimą „Danske Bank“ įtraukia darbuotojus. Pirmajame biurų pastate vienas iš šešių aukštų bus skirtas darbuotojų sveikai gyvensenai ir gerai savijautai. Čia bus įrengtas restoranas, sporto klubas, stalo, loginių ir kompiuterinių žaidimų kambarys. Asmeniniam tobulėjimui, susikaupimui ir mokymuisi bus sukurta didelė tylos ir ramybės erdvė. Antrajame pastate, atsižvelgiant į darbuotojų poreikius, bus kuriama tokia pat atmosfera.

Pats biurų pastatas derės prie bendros verslo kvartalo stilistikos, kurioje atsispindi naujausios architektūros, inžinerinės ir biurų funkcionalumo tendencijos. Siekiant šį kvartalą priderinti prie supančios aplinkos, čia nuspręsta statyti ne dangoraižius, o mažaaukščius pastatus, taip sukuriant patrauklias miesto erdves.

Bendrovės „M.M.M. projektai“ vizual.

Pastate suprojektuoti išmanūs inžineriniai sprendimai. Pavyzdžiui, apšvietimas bus reguliuojamas automatiškai – sistema reaguos į natūralios šviesos kiekį. Patalpų ventiliacijos sistema reaguos į anglies dvideginio koncentraciją ir pagal tai reguliuos vėdinimą. Pastato sistemas planšetiniais kompiuteriais galės valdyti ir patys darbuotojai.

Banko darbuotojai ir toliau bus skatinami dirbti ir gyventi tausodami aplinką: Saltoniškių gatvėje šiuo metu jau tiesiami nauji dviračių takai, o naujuose pastatuose bus įrengtos saugios patalpos jiems laikyti, su Vilniaus miesto savivaldybe diskutuojama dėl papildomos dviračių nuomos stotelės. Taip pat, numatytos kelios dešimtys įkrovimo aikštelių elektromobiliams ir rezervuotos vietos automobilių dalinimąsi propaguojantiems darbuotojams.

Trečiasis biurų pastatas kvartale turėtų būti baigtas 2019 metų pabaigoje. Planuojama, kad iš viso 2 ha teritorijoje iškils 4 biurų pastatai, kurių bendras plotas sieks 60 000 kv. m. Iš viso į projektą numatyta investuoti daugiau kaip 100 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video