Top Baneris

Susisiekimo ministerija pritaria ypač saugių stovėjimo aikštelių įrengimui

2016 rugsėjo 28 d.
Siūlomi aikštelių žymėjimo ženklai
Siūlomi aikštelių žymėjimo ženklai
Pasidalykite straipsniu

Susisiekimo ministerija prisideda prie Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) iniciatyvos dėl ypač saugių stovėjimo aikštelių, skirtų krovininėms transporto priemonėms, įrengimo tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje. Itin saugios aikštelės, anot specialistų, pakankama priemonė užtikrinti papildomą apsaugą ir visišką transporto priemonių bei krovinių saugumą.

IRU pasiūlymą Europoje įrengti kuo daugiau ypač saugių stovėjimo aikštelių lėmė ir ypatingas dėmesys terorizmo prevencijai. Numatomam šių aikštelių ženklinimui neseniai pritarė ir Jungtinės Tautos (JT).

Siūloma, kad automobilių aikštelėje, skirtoje sunkvežimiams ir jų kroviniams saugoti, galėtų būti naudojami nauji simboliai – spynos arba žvaigždės, kurios nurodytų atitinkamą saugumo ir komforto lygį.

Apie saugumo lygį tam tikroje transporto priemonių stovėjimo zonoje informuotų kelio ženklas arba papildomas jo skydelis su pavaizduota spyna, apie komforto lygį – ženklas su žvaigžde arba spyna. Šie simboliai taip pat galėtų būti naudojami informaciniame stende prie įvažiavimo į aikštelę, o jų skaičius svyruotų nuo 0 iki 5. Kuo daugiau simbolių – tuo didesnis saugumo ir komforto lygis.

Šie ženklai Lietuvoje numatomi įteisinti pakeitus Kelių eismo taisyklių reikalavimus bei patvirtinus šių aikštelių žymėjimo tvarką.

Tikimasi, kad itin saugių aikštelių Europos Sąjungoje bus įrengta jau kitąmet.

Susisiekimo ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video