Top Baneris

Kvartalą papuošė 10 metrų aukščio skulptūra

2015 gegužės 22 d.

Ketvirtadienį, gegužės 21 dieną, Vilniuje, Viršuliškių skersgatvyje, atidengta 10 metrų aukščio plieninio milžino, laikančio debesį, skulptūra. Ją sukūrė garsus šalies skulptorius Tadas Gutauskas ir architektas Gintaras Čaikauskas. Skulptūra pavadinimu „Suomis“, sukurta Lietuvoje veikiančių Suomijos įmonių iniciatyva, papuoš naujai kuriamą daugiafunkcį sostinės centrą.

Šalia pietinio miesto apvažiavimo magistralės kuriamame naujame kvartale veikia pernai atidarytas pirmasis šalyje A energinio efektyvumo klasės verslo centras „Grand Office“, prekybos centras „Prisma“ ir dviejų  daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas „Solo city“. Naujoji skulptūra iškilo tarp greitkelio ir pastatų suformuotoje viešojoje erdvėje.

Anot ją kūrusio skulptoriaus Tado Gutausko, skulptūra simbolizuoja žmogaus ryžtą siekti to, kas nepasiekiama ir vytis savo svajonę. „Skulptūra pagaminta iš labai gerai paruošto storo plieno, kuris vėliau nucinkuotas ir padengtas itin atspariais dažais. Ji sukurta taip, kad darniai įsilietų į asketišką skandinaviško stiliaus pastatų aplinką, – pasakojo skulptorius. – Visame pasaulyje meno ir verslo bendradarbiavimas yra labai platus ir prasmingas. Jis kuria tai, ką vadiname nematerialiosiomis, dvasinėmis vertybėmis, todėl yra labai svarbus ir turi būti skatinamas.“

Viena iš projekto iniciatorių, generalinė rėmėja  – penkis dešimtmečius Lietuvoje veikianti viena moderniausių statybos įmonių, Suomijos koncernui priklausanti statybų bendrovė „YIT Kausta“.

„Menas visuomet buvo įkvėpimo šaltinis kuriantiems, svajojantiems padaryti daugiau. Meno ir verslo bendradarbiavimas – daugybę šimtmečių veikianti varomoji jėga, tad ir šis kūrinys, tikime, įkvėps dideliems ir gražiems darbams čia dirbančius, gyvenančius, besisvečiuojančius“, – sakė „YIT Kausta“ generalinis direktorius  Kęstutis Vanagas.

Skulptūra yra Suomijos vėliavos spalvų – baltos ir mėlynos. Skulptorius, drauge su Suomijos Respublikos ambasada ir Lietuvoje veikiančiomis Suomijos kapitalo verslo įmonėmis, siekė sukurti paminklą, bendrą Lietuvos ir Suomijos istorijai. Skulptūra tikimasi visuomenei priminti apie glaudų, sėkmingą jau daugiau kaip 20 metų trunkantį abiejų šalių kultūrinį, politinį ir verslo bendradarbiavimą.

Skulptūros atsiradimą parėmė visas būrys suomiško ir lietuviško kapitalo įmonių, tokių kaip „Fortum“, „Ahlstrom”, „Paroc”,  „Cramo“, „Finfoam“ ir kt.

Kūrinio „Suomis“ autorius T. Gutauskas taip pat yra skulptūros „Laisvės kelias“, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui, Vienybės medžio, skirto Lietuvos vardo tūkstančio metų jubiliejui, skulptūros Lietuvos krepšiniui, ir kt. autorius.

 

    Komentarai