Top Baneris

Suomiai kviečia lietuvius į medinės miesto architektūros konkursą „Urban Adaptation“

2020 rugsėjo 30 d.
medine statyba
„Metsä Group“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Suomijos medienos gaminių įmonė „Metsä Group“, Suomijos Aalto universitetas ir Suomijos Aplinkos ministerija skelbia miesto architektūros konkursą „Urban Adaptation“, kurio prizinis fondas – per 20 tūkst. eurų. Architektai ir architektūros studentai kviečiami sukurti medinius daugiafunkcinius pastatus, pritaikomus prie kintančių miesto bendruomenių poreikių.

Konkurso dalyvių bus prašoma tuščiame savo gyvenamojo miesto sklype suprojektuoti naujovišką modulinį, medinį viešojo pastato dizainą ar pastatų sistemą, lengvai pritaikomą prie besikeičiančių bendruomenės poreikių. Be vizualinių ir funkcinių kriterijų, projektai turi parodyti pritaikomumą, moduliškumą ir tvarumą.

„Medinę konstrukciją lengva pritaikyti įvairiose situacijose. Mediena yra pritaikoma: ją lengva statyti, bet taip pat išardyti ir atstatyti atsižvelgiant į kintančius poreikius“– sakė švedų architektė ir konkurso žiuri narė Rahel Belatchew.

Projekto pristatymo terminas – 2020 m. gruodžio 31 d., nugalėtojai bus paskelbti 2021 m. vasario mėnesį. Pirmosios vietos nugalėtojas bus apdovanotas 15 000 eurų, o antrasis – 5000 eurų prizu.

Tarp žiuri narių – Masačusetso technologijos instituto (MIT) architektūros ir urbanistikos profesorius Andrew Scott, Švedijos „Belatchew Arkitekter“ įkūrėja ir vyriausioji architektė Rahel Belatchew bei Norvegijos „MDH Arkitekter“ partnerė ir architektė Minna Riska.

Kintant miestų bendruomenių pokyčiams turi kisti ir pastatai

Pastatai paprastai yra statiški ir tarnauja konkrečiam tikslui, kuriam buvo sukurti. Vis dėlto, augant miestams, keičiasi ir jų bendruomenių poreikiai, todėl pastatų statiškumas tampa problema. Per pastato gyvavimo ciklą bendruomenių poreikiai gali pasikeisti dėl demografinių, kultūrinių ar net politinių pokyčių. Bendruomenėms gali nebereikėti daug biurų pastatų, o prireikti daugiau darželių ir atvirkščiai.

Modulinė konstrukcija su inžinerijos būdu pagamintais medienos gaminiais, tokiais kaip „Kerto LVL“ sluoksniuoto lukšto medienos elementai yra viena išeičių. Tokie elementai leidžia sukurti pritaikomus, tvarius, prieinamos kainos ir greitai surenkamus bei įvairiems dizainams lengvai adaptuojamus pastatus.

„Inžinerijos būdu pagaminta mediena leidžia statyti efektyvius ir aplinkai draugiškus pastatus. Labai tikiuosi, kad konkurso dalyviai pateiks novatoriškų dizainų, kurie atsižvelgs į visa pastato gyvenimo ciklą” – sakė Ilkka Hämälä, „ Metsä Group“ prezidentė ir generalinė direktorė.

Urban Adaptation

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video