• tikkurila
  • ruukki
  • tikkurila
  • ruukki

Sulaukta tarptautinių rekomendacijų dėl Kauno modernizmo architektūros

2016 spalio 13 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.

Kultūros viceministras Romas Jarockis, Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato specialistai susitiko su tarptautiniu UNESCO ekspertu Jadu Tabet iš Prancūzijos. Ekspertas bendru susijusių institucijų kvietimu atvyko į Lietuvą įvertinti šiuo metu rengiamus dokumentus dėl Kauno modernizmo architektūros įrašymo į UNESCO Preliminarųjį pasaulio paveldo sąrašą.

Susitikimo metu ekspertas J. Tabet pažymėjo, kad Kauno modernizmo architektūra turi potencialo sulaukti UNESCO pasaulio paveldo statuso, tačiau tam reikia įdėti nemažai pastangų ir tinkamai suformuluoti šios vietovės išaiškinimą bei pagrindimą tarptautiniu mastu. Ekspertas atkreipė dėmesį, kad šią vietovę vertėtų traktuoti kaip urbanistinį ansamblį ir nesitelkti į atskiras pastatų grupes, pabrėžti Kauno modernizmo architektūros susikūrimo tęstinumą, turintį savo priešistorę ir tąsą, tarptautinei bendruomenei Kauno modernizmo architektūrą pristatyti kaip tam tikroje vietoje ir laike įprasmintą pasakojimą. Ekspertas taip pat pateikė kelis pavyzdžius, kai modernizmo paveldas buvo įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą būtent dėl jo išskirtinių sąsajų su vietos istorine raida ir tradicijomis.

J. Tabet vizito Lietuvoje metu lankėsi Kaune, kur susitiko su miesto savivaldybės atstovais, architektūros ir kultūros paveldo specialistais. Paraišką dėl šios vietovės įrašymo į UNESCO Preliminarųjį pasaulio paveldo sąrašą rengianti tarpinstitucinė darbo grupė planuoja parengti iki šių metų pabaigos.

Kultūros ministerijos nuotr.

Komentarai

statyba ir architektura
archicad