Top Baneris

Sujungti Lietuvos ir Lenkijos dujotiekiai: GIPL projekto baigtumas jau 95 proc.

2021 spalio 20 d.
gipl vamzdynas
GIPL tiesiamas po Nerimi.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvai ir Lenkijai tiesiant magistralinį dujotiekį (GIPL) suvirinta vamzdyno „auksinė siūlė“, sujungianti abiejų valstybių dujų perdavimo sistemas.

Įgyvendinant projektą Lietuvoje jau atlikta 95 proc. statybos darbų, pranešė „Amber Grid“. 

Dabar bus užbaigiami dujotiekio įrengimo ir patikrinimo darbai, o dujos tarp šalių pradės tekėti kitais metais.

Penktadienį dujotiekio jungiamajame taške Lietuvos ir Lenkijos valstybių pasienyje lankysis Lietuvos energetikos ministras Dainius Kreivys ir Lenkijos Vyriausybės strateginės energetinės infrastruktūros įgaliotinis Piotras Naimskis.

Bendras jungties ilgis yra 508 km, iš jų Lietuvos teritorijoje nutiesta 165 km, o Lenkijoje dujotiekis drieksis 343 km.

GIPL

GIPL dujotiekis – dar vienas žingsnis į energetinę nepriklausomybę

 

Lietuvos ir Lenkijos dujotiekis (GIPL) yra dar vienas Lietuvos ir regiono žingsnis į energetinę nepriklausomybę, sako Lietuvos energetikos ministras. Beveik baigta statyti dujų magistralė, pasak Dainiaus Kreivio, didins konkurenciją ir mažins kainas. 

„Energetinė nepriklausomybė. Tai yra antrasis paskutinis žingsnis, garantuojant nepriklausomybę dujų srityje. Pirmas buvo terminalas, kuris  duoda energetinį saugumą ir taip pat geresnes kainas“, – Lazdijų rajone abiejų šalių dujų perdavimo sistemų sujungimui skirtame renginyje penktadienį kalbėjo D. Kreivys. 

Pasak jo, dujotiekis padidins ir konkurenciją dujų rinkoje. 

„Dujos tekės į vieną ir kitą pusę, ateis įmonės tiek lietuviškos į Lenkiją, tiek lenkiškos į Lietuvą, tai reiškia, didins konkurenciją“, – sakė D. Kreivys. 

Dujotiekyje jau suvirinta vamzdyno „auksinė siūlė“, sujungianti abiejų valstybių dujų perdavimo sistemas. Įgyvendinant GIPL projektą Lietuvoje jau atlikta 95 proc. dujotiekio statybos darbų, skelbė Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorė „Amber Grid“.

Dabar bus užbaigiami dujotiekio įrengimo ir patikrinimo darbai, o dujos tarp šalių pradės tekėti kitais metais. 

 

Šaltinis: BNS

statyba ir architektura

Žurnalas „Statyba ir architektūra“‎‎ 2022 metais minės šimto metų istorijos jubiliejų. Tai ilgiausiai Lietuvoje leidžiamas leidinys apie statybą ir architektūrą, svarbiausių statybos projektų ir architektūros raidos metraštininkas.

Puslapyje sa.lt/100 leisimės į amžių trunkančią Lietuvos statymo istoriją.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video