Jau tris dešimtmečius gyvuojantis studentų idėjų konkursas SIKON grįžta po metų „poilsio“. Grįžta ne į pajūrį, kur vyko pastaruosius kelerius metus, bet į sostinę. Antrasis svarbus pasikeitimas – 29-ąjį kartą vyksiantį renginį organizuoja nebe Architektūros studentų klubas, bet susibūrusi architektūros studentų grupė, neprisidengusi jokios organizacijos vardu. Jai talkina ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų atstovybė.
SIKON – studentų organizuojamos idėjinės kūrybinės dirbtuvės, skatinančios išlipti iš akademinių rėmų, plėsti akiratį, išmokti, išgirsti ir pajausti galbūt dar iki šiol nepažintus dalykus – taip šiųmetį renginį pristato jo organizatoriai.
Šįmet SIKON‘o, vyksiančio birželio 30–liepos 2 dienomis, dalyviai rinksis Vilniuje. Pagrindinė sugrįžimo į sostinę priežastis – noras akyliau patyrinėti miesto gyvavimo ir formavimo klausimų kėlimo bei sprendimo problematiką, parodyti, kokiu būdu įmanoma ir kaip gali būti įdomu dalyvauti miesto veido, jo dalių ir elementų kūrimo procese, galiausiai, priartinti studentus prie jų pačių miesto.
Beje, renginys nebus uždaras – sprendimų ir atsakymų studentai ieškos ekskursijose po miestą.
Iki šiol SIKON vyko tokiose erdvėse kaip Vilniaus sporto rūmai, Salų dvaras (Rokiškio r.), Verkių popieriaus fabrikas (Vilnius), buvusi psichiatrijos ligoninė (Kaunas), Gargždų parkas (Gargždai), Lazdynų gyvenamasis rajonas (Vilnius), Kuršių Nerija (Pervalka), Rusnės sala.
Pirmasis konkursas buvo surengtas dar 1983 metais. SIKON‘o istorijoje minimi trys ambicingi tuomečio VISI studentai, šiandien gerai žinomi architektai – Andrius Ambrasas, Gintaras Čaikauskas ir Audrys Karalius. Būtent jiems kilo idėja „pasigalynėti“ su kolegomis iš kitų miestų, o vėliau – ir iš kitų šalių.