Top Baneris

Stokholmo baldų parodoje „Narbutas“ stende – dizainerių pranešimai ir pakitusias biurų tendencijas atliepiantys gaminiai

2023 vasario 9 d.
13 Narbutas 052 scaled
„Narbutas“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vasario 7–11 dienomis biuro baldų gamintojas „Narbutas“ dalyvauja Stokholmo baldų parodoje. Stende įmonė pristato naujausius kartu su skandinavų, italų ir kitų šalių dizaineriais sukurtus gaminius bei kviečia susitikti su jų kūrėjais – pasiklausyti tarptautiniu mastu pripažintų dizainerių skaitomų pranešimų.  

Namų jausmas – madingiausia interjero tendencija 

Kaip kad hygge žodžiu nusakomos būsenos viena iš apraiškų yra kviestis žmones pas save į namus, į svečius, taip ir „Narbutas“ kviečia Stokholmo baldų parodos lankytojus į savo stendą. Juolab kad pastarasis išties primena namus dėl virtinės priežasčių. Pavyzdžiui, stendas nė iš tolo neprimena tiesiog pavienių baldų ekspozicijos, o yra suformuotas iš atskirų, iki interjero detalių išbaigtų ir tarsi tikro biuro gyvybės pripildytų funkcinių zonų, kurias suprojektavo „Narbutas“ biuro erdvių ekspertai ir kurios atliepia naujausias tendencijas, rašoma pranešime žiniasklaidai. Viena iš jų, itin juntamų „Narbutas“ stende – dėl vis labiau įsitvirtinančio hibridinio darbo modelio, kai dirbama iš biuro ir iš namų, pastarųjų atributika tiek paveikė biurus, jog jiems skirti baldai iš tikrųjų tapo žymiai jaukesni, malonesni, kviečiantys bendrauti ir dirbti, būti be streso.

„Esame tarptautinis, pasaulyje atpažįstamas gamintojas, turime per 30 metų darbo patirties, bendradarbiaujame su tarptautiniu mastu pripažintais dizaineriais, nuolat dalyvaujame pirmaujančiose pasaulio parodose, todėl galime ir norime dalytis savo sukauptu ekspertiškumu. Dizainerius, architektus mūsų stende kviečiame įsikvėpti, pasisemti idėjų arba tiesiog pasirinkti perkelti jau suprojektuotus, paruoštus sprendimus į savo biurus. Jau daug metų esame ne tik baldų, bet ir darbo erdvių sprendimų kūrėjai“, – sako Vilma Sinkevičiūtė, „Narbutas“ pardavimų ir rinkodaros skyriaus viceprezidentė.

Kadangi viena ryškiausių biurų tendencijų – namų jaukumas, stende eksponuojama daug minkštų biuro baldų, kurie namų aplinką perteikia bene geriausiai. Šiais baldais apstatytos funkcinės zonos padeda gerai jaustis, bendrauti su kolegomis bei įkvepia atlikti tam tikras darbines užduotis. Taip pat stende nemažai dėmesio skiriama darbinėms susitikimų erdvėms, kurios dabar tampa ypač mobilios, daugiafunkcės.

Visgi bene svarbiausias argumentas apsilankyti „Narbutas“ stende – lankytojai jame yra pasitinkami, laukiami tiek kompanijos kolektyvo, tiek ir dizainerių, kurie kviečia susitikti, pabendrauti ir pasiklausyti gyvai skaitomų pranešimų – dalijasi savo įdomiausiomis patirtimis, įgyvendintais projektais, pasakoja apie sukurtas baldų kolekcijas. Nors hygge apima daug, visgi šios būsenos kulminacija – tarp žmonių užsimezgantis ryšys.

Idėja jūsų biurui: darbe darbuotojai turi jaustis savimi 

Pirmą parodos dieną susirinkusieji turėjo progą pasiklausyti Kopenhagoje kuriančių danų dizainerių Christinos Strand ir Nielso Hvasso bei jų pranešimo, kurio tema – „Erdvė būti savimi“. „Hygge yra mūsų kultūros dalis, tai – labai populiaru, tad didelė tikimybė, jog šią filosofiją, net patys apie tai nepagalvodami, nešame į „Narbutas“ baldus. Visgi manome, kad ir pačiai Lietuvai hygge yra būdinga, artima“, – sako Chr. Strand, viena iš „Narbutas“ baldus kuriančių dizainerių ir pranešėjų.

Bendradarbiavimu su danų duetu Chr. Strand ir N. Hvass itin džiaugiasi ir „Narbutas“ atstovė. „Darbas su šiuo Kopenhagoje studiją „Strand + Hvass“ turinčiu dizainerių duetu – ypač produktyvus. Norėdami labiau įsitvirtinti Skandinavijos rinkose, ieškojome vietos kūrėjų. 2014-aisiais Stokholmo baldų parodoje Skandinavijos rinkai pristatėme kartu su Christina Strand ir Nielsu Hvassu sukurtą itin plačią baldų kolekciją JAZZ, – pasakoja V. Sinkevičiūtė. – Kita bestseleriu tapusi su šiais dizaineriais sukurta baldų kolekcija – itin plati ir tarp mūsų klientų populiari kėdžių ir krėslų šeima TWIST&SIT, kurios vienas gaminių 2019 metais buvo apdovanotas „Red Dot Award“ prizu. Taip pat modulinė minkštų baldų sistema SOFT ROCK, kuri 2022 metais pelnė „German Design Award“ apdovanojimą“. 

„Narbutas“ stende dizaineriai pasakoja apie išnykusias ribas tarp darbo ir namų, kuomet namie vis dažniau pasijuntame kaip darbe, o iš darbo tikimės namų artumo. Dizainerių tandemo įsitikinimu, darbuotojai, kurie savo aplinkoje jaučiasi komfortiškai, mėgsta baldus ir kitus fizinius veiksnius, kurie juos supa ir leidžia jaustis savimi, yra labiau motyvuoti ir įsitraukę į darbą, įmonės gyvenimą. Tad kaip sukurti tokį biurą, kuris tiktų kiekvienam? Atlieptų visų mūsų, tokių skirtingų, poreikius?

Kai ergonomika ir komfortas interjere eina išvien  

Po šiaurietiško jaukumo pliūpsnio, pietietiškos energijos įlieja iš Italijos atvykęs dizaineris Adriano Baldanzi, vienas iš dizaino studijos „Baldanzi & Novelli designers“ įkūrėjų. „Su šia dizaino studija ilgus metus trunkantis itin produktyvus bendradarbiavimas parodo, kaip vertiname ir kaip kruopščiai atsirenkame mūsų kūrybinius partnerius. Kartu esame sukūrę ir pagaminę minkštų baldų kolekciją ARCIPELAGO, kėdžių šeimas WIND ir NORTH CAPE – pastaroji 2021 metais pelnė „Red Dot Award“ apdovanojimą. O tarp naujausių šiųmečių gaminių – daugiafunkcis biuro baldas WORKLAB ir išskirtinė vadovo kėdė D-CHAIR. Šiai naujienai parodoje skiriamas ypatingas dėmesys. Manoma, jog dėl savo ergonomikos ir išskirtinio dizaino dermės ši kėdė varžysis su geriausiais šio segmento gaminiais“, – sako „Narbutas“ atstovė. 

Italų dizaineris parodoje skaito pranešimą tema „D-CHAIR: kaip su mažiau nuveikti daugiau“. „Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie sėdi kietose kėdėse be paminkštinimų, derėdamiesi yra mažiau linkę siekti kainos kompromiso, nei tie, kurie yra įsitaisę minkštose, patogiose kėdėse? Kėdė veikia mūsų kūną kasdien, mums to nė nepastebint, todėl ji ypač prisideda prie to, kaip jaučiame aplinką, kaip į ją reaguojame“, – mintimis iš savo pranešimo dalijasi dizaineris A. Baldanzi. Išbandyti naująją „Narbutas“ žvaigždę, D-CHAIR kėdę, parodoje galima gyvai, „Narbutas“ stende. 

Kad gyvenimui liktų daugiau laiko – specialistams skirti įrankiai

Įžvalgomis apie ateities darbą dalijasi bei apie naujausius specialistams skirtus „Narbutas“ įrankius pasakoja Simonas Savickas, „Narbutas“ darbo aplinkos dizaino skyriaus vadovas. Jis skaito pranešimą tema „Virtualus „Narbutas“ biuras: ateitis yra interaktyvi“. Virtualiame biure vartotojas jaučiasi taip, tarsi eitų per skirtingas darbo erdves. „Tai leidžia iš arti apžiūrėti labiausiai dominančias biuro zonas ir joms rekomenduojamus baldus bei suteikia galimybę pakeisti baldų konfigūraciją ar spalvą vienu kompiuterio pelės paspaudimu“, – sako S. Savickas. Įrankis gali būti naudojamas kaip jau paruoštų dizaino sprendimų, idėjų, įkvėpimo ar mokymų platforma.

Visi „Narbutas“ stende vykstantys renginiai transliuojami gyvai, Facebook ir Linkedin platformose. Po parodos pranešimų įrašus bus galima rasti „Narbutas“ e. svetainėje ir YouTube. Jei turite galimybę, sudalyvaukite gyvai „Narbutas“ stende A23:14, Stokholmo baldų parodoje. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video