Top Baneris

Statytojams – prievolė apdrausti visas vykdomas statybas

2017 sausio 25 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Draudikai primena šįmet atsiradusią, visiems privačių namų ar verslo objektų statytojams aktualią, naujovę – nuo šių metų sausio 1-osios, įsigaliojus naujiems Statybos įstatymo reikalavimams, statomus objektus būtina apdrausti privalomuoju statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimu.

Nuo sausio 1 dienos statomi pastatai ar atliekami statybos darbai, kuriems reikalingas statybos leidimas, privalo būti apdrausti nuo pat statybos darbų pradžios, o draudimas galios visą statybų laikotarpį, kol statinys ar atlikti darbai bus perduoti užsakovui.

Specialistų teigimu, naujasis reikalavimas gerokai padidins šios draudimo rūšies apimtis, taip pat padės ugdyti žmonių sąmoningumą, saugant savo bei kitų turtą.

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ Produktų, kainodaros ir rizikos vertinimo vadovas Baltijos šalims Andrius Dambrauskas sako, kad, įsigaliojus privalomajam statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimui, Lietuvoje bus mažiau atvejų, kuomet įmonėms užbaigti įgyvendinti savo investicinius projektus, o privatiems asmenims įsikurti savo statomame būste tampa neįmanoma dėl netikėtai patirtų neplanuotų išlaidų. Šios išlaidos gali atsirasti dėl to, kad statomas objektas sunaikinamas ar sugadinamas dėl ugnies, audros ar kitų nenumatytų įvykių dar statybos darbų etape. Be to, vykdant statybos darbus, kartais padaroma žala ir kaimynams, o tai reiškia ne tik papildomas išlaidas, bet ir prarastus gerus santykius.

Pagal įstatymą turi būti apdrausti statinio statybos, rekonstravimo, remonto, atnaujinimo, griovimo ir kultūros paveldo statinio tvarkomieji darbai, nepriklausomai nuo to, kas vykdo darbus – samdomi rangovai ar pats užsakovas. Be to, turi būti apdrausta darbus vykdančios šalies civilinė atsakomybė.

Draudikai atlygins nuostolius už staigų ir netikėtą apdrausto turto, kaip pavyzdžiui, statomo statinio, statybai naudojamų ir statybvietėje esančių statybinių medžiagų, sugadinimą, sunaikinimą ar praradimą, atsiradusį draudimo laikotarpiu, taip pat dėl vykdomų darbų padarytus nuostolius tretiesiems asmenims.

Lietuvos draudikų asociacijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video