Top Baneris

Statybų sektorius: prognozės palankios statytojams, bet ne statybininkams

2017 sausio 30 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ekonominių vertinimų rodiklis sausio mėn. buvo minus 2 ir, palyginti su 2016 m. gruodžio mėn., padidėjo 1 procentiniu punktu, pranešė Lietuvos statistikos departamentas. Pramonės pasitikėjimo rodiklis padidėjo 2, statybos – 3 procentiniais punktais. Vartotojų, prekybos ir paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodikliai sumažėjo 1 procentiniu punktu.

Palyginti su 2016 m. sausio mėn., ekonominių vertinimų rodiklis išaugo 3 procentiniais punktais: pramonės pasitikėjimo rodiklis padidėjo 6, paslaugų sektoriaus ir statybos – 2 procentiniais punktais. Prekybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 6 procentiniais punktais. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis nepasikeitė.

Verslo tendencijos statybos sektoriuje sausio mėn., palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pagerėjo. 19 proc. apklaustų įmonių vadovų sakė, kad per praėjusius 3 mėnesius statybos darbų padaugėjo, 25 proc. nurodė, kad sumažėjo (prieš metus atitinkamai 11 ir 44 proc.). 53 proc. įmonių vadovų statybos darbų paklausą vertino kaip pakankamą, 47 proc. apklaustųjų ją vertino blogai (prieš metus atitinkamai 52 ir 48 proc.).

Kaip ir 2016 m. sausio mėn., tikėtina, kad dėl sezoniškumo darbuotojų skaičius per artimiausius 3 mėnesius mažės: 26 proc. vadovų prognozavo darbuotojų skaičiaus mažėjimą, 5 proc. – didėjimą (prieš metus atitinkamai 29 ir 6 proc.).

Statybos darbų užsakymų didėjimo artimiausiais mėnesiais tikėjosi 10 proc. apklaustų įmonių vadovų, 23 proc. prognozavo, kad užsakymų mažės (prieš metus atitinkamai 7 ir 20 proc.). Dauguma (76 proc.) respondentų prognozavo, kad statybos darbų kainos nesikeis, 15 proc., kad didės.

Statybos pasitikėjimo rodiklis – statybos darbų paklausos vertinimo ir darbuotojų skaičiaus prognozės balansų paprastasis aritmetinis vidurkis.

Lietuvos statistikos departamento inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video