Top Baneris

Statybų pramonė iš contech laukia revoliucijos: ją į sektorių įneš naujos idėjos ir metodai

2023 gegužės 4 d.
resta 2023Tik SA
Pasidalykite straipsniu

Didžiausioje Baltijos šalių statybų mugėje „Resta 2023“ Contech Lithuania išsiskyrė iš minios startuolišku entuziazmu.

Strato 3D Print“ ir „Digital After-Life“ parodos dalyviams pademonstravo savo lankstumą ir inovatyvumą, kuriuos galime laikyti atsinaujinančios statybų industrijos vertybėmis. Tik lankstūs sektoriaus dalyviai greitai reaguoja į besikeičiančias rinkos sąlygas ir siūlo naujus įsisenėjusių problemų sprendimus.

Virtuali realybė statybose

„Kartu su „Digital After-Life“ komanda po contech stogu pristatėme, kaip išplėstinė realybė (XR) gali padėti statybų sektoriui jį inovuojant. Pasitelkiant virtualiąją realybę, statybų objektų vizualizacija padeda lengviau ir paprasčiau įsisavinti reikiamas erdves, suprasti pastato paskirtį bei rasti galimus defektus ar klaidas, – po parodos pasakojo Žygimantas Pagalys, startuolio „Digital After-Life“ lyderis. – Realybės modeliavimo technologija ir dronai atveria galimybes detaliau peržiūrėti statybų procesus, taip užkertant kelią nenumatytiems projekto kaštams, o papildytoji realybė suteikia galimybę stebėti statybų procesą realiuoju laiku tiesiog esant statybų aikštelėje“.

Šis startuolis, grindžiantis veiklą inovacijomis ir edukacija, puikiai įsilieja į contech ekosistemą dėl bendro tikslo šviesti Lietuvos statybų bendruomenę. Startuolio sąvoka jau pati savaime žada naujoves, jas išplėstosios realybės entuziastas su komanda ir nori kurti bei įveiklinti statybų sektoriuje.

Įdomūs kiekvienam segmentui

„Starto 3D Print“ Contech Lithuania stende pristatė didelių gabaritų 3D spausdinimo technologiją statybų sektoriui. Į parodą startuolis atsivežė iš perdirbto plastiko atspausdintų baldų, akustinių plokščių bei sienos elementų, liejimo formų pavyzdžių, kurie iliustravo įvairiapuses šios technologijos pritaikymo galimybes statybos sektoriuje.

Architektams ir dizaineriams „Strato 3D Print“ pristatė 3D spaudinių medžiagiškumą: tokius organinius užpildus kaip medžio ar kanapių pluoštas, taip pat plastikų kompozitus su anglies bei stiklo pluoštu. Kūrybingiausiems sektoriaus atstovams ne mažiau aktuali 3D technologija pasiekiama formos laisvė.

„Mažosios architektūros ir dizaino sričių atstovams Contech Lithuania stende pristatėme šviežiai išspausdintas kėdes, kurios demonstruoja pridėtinės gamybos technologijos lankstumą ir pritaikomumą, taip pat ir tvarumą, kurį užtikrina naudojamos antrinio panaudojimo medžiagos bei galimybė vėl perdirbti gaminius bei technologijos įgalinta gamyba be atliekų“, – pasakojo Jokūbas Vaišvila, įmonės technologijų vadovas.

Statybininkams į „Restą“ startuolis atvežė parodyti formą, kuri jau buvo išbandyta pastatų gamintojų „INHUS“, taip pat 3D spausdintą konstrukcinį elementą, ties kuriuo „Strato“ šiuo metu dar dirba ir atlieka mokslinius tyrimus.

„Atgarsiai po parodos geri, o mes džiaugiamės, kad ne tik galėjome parodyti savo inovacijas lankytojams, bet ir, susibūrus po vienu stendu, pabendrauti bei sustiprinti ryšius ir gauti industrijos įžvalgų iš contech bendruomenės Lietuvoje“, – dvigubą naudą pastebėjo J. Vaišvila.

Linkedin 5

Tyrėjų inovacijos

Mokslininkai iš VILNIUS TECH pristatė adityviosios gamybos technologijų perspektyvas statybos pramonėje – pademonstravo, kaip 3D spausdinimo technologijos užtikrina ne tik gamtinius išteklius bei energetinius resursus tausojančią skaitmenizuotą gamybą, bet ir leidžia kurti išskirtinėmis mechaninėmis savybėmis pasižyminčias medžiagas bei unikalius ir architektūriškai išraiškingus konstrukcinius elementus. 

„ConTech ekosistemoje užsimezgę ryšiai tarp VILNIUS TECH ir privataus sektoriaus įmonių sudarė pagrindą mokslinių tyrimų plėtrai ir jų rezultatų komercializavimui natūraliais pluoštais armuotų biopolimerų, suderinamų su adityviosios gamybos technologijomis, kūrimo srityje. Sėkmingo bendradarbiavimo pagrindu rengiamos Europos struktūrinių fondų finansuojamų projektų paraiškos“, – Jokūbui antrino dr. Arvydas Rimkus iš VILNIUS TECH Inovatyviųjų statybinių konstrukcijų laboratorijos.

Mokslininkai ir studentai iš Kauno technologijos universiteto suintrigavo stendo lankytojus pristatydami madingąjį dirbtinį intelektą ir skaitmenizaciją bei jų pritaikymo perspektyvas statybų sektoriuje. Jie demonstravo skaitmeninį Kauno dvynį ir dalijosi įžvalgomis, kaip skaitmeniniai metodai gali padėti spręsti sudėtingus urbanizacijos ir teritorijų planavimo iššūkius.

Palaikymas namuose ir svetur

Ekonomikos atase

Tokia žinoma ir stipri įmonė kaip COWI Contech Lithuania stende parodė įvairialypę naudą, kurią statybų pramonė įgyja drauge su naujausiomis technologijomis. „CSD ENGINEERS“ prisidėjo prie Contech Lithuania pastangų ir parodė, kad virtuali ar papildytoji realybė, VR, BIM ar 3D spausdinimas gali padėti sukurti didelę vertę statybų projektų komandoje ir paskatinti inovacijas visame sektoriuje.

Trys parodos dienos patvirtino, kad contech Lietuvoje sėkmingai buria palaikymo grupę Lietuvoje ir už jos ribų ir gali toliau augti. Contech Lithuania iniciatyva sudomino Ekonomikos atašė Vokietijoje Ingą Rovbutas, kuri smalsiai klausėsi apie siekį kurti tvirtą contech ekosistemą Lietuvoje. Ekosistemoje savo vietą turėtų rasti visi, įskaitant nekilnojamojo turto vystytojus, generalinius rangovus, universitetus, architektus ir inžinierius, taip pat startuolius ir valstybės institucijas.

Ir toliau dirbkime kartu dėl tvaraus ir efektyvaus statybų sektoriaus Lietuvoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video