Top Baneris

Statybų aikštelėje – tik sertifikuotos medžiagos

2017 birželio 26 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vasara – pats darbymetis statybų sektoriuje. Taigi, Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento specialistai dažnai sulaukia paklausimų, kas kontroliuoja, ar statybose naudojamos kokybiškos medžiagos.

Specialistų teigimu, kontroliuoti statybos metu naudojamų statybos produktų kokybę ir neleisti jų naudoti, jeigu jie neatitinka statinio projekto, normatyvinių statybos techninių dokumentų, normatyvinių statinio saugos ir paskirties dokumentų reikalavimų, taip pat jeigu nepateikti statybos produktų pateikimo į Lietuvos rinką ar tiekimo jai reikalavimus nustatančiuose teisės aktuose nurodyti dokumentai, Statybos įstatymas įpareigoja statybos techninį prižiūrėtoją.

Techninis prižiūrėtojas turi teisę reikalauti, įrašydamas į statybos darbų žurnalą, kad rangovas pateiktų panaudotų statybos produktų pateikimo į Lietuvos rinką ar tiekimo jai reikalavimus nustatančiuose teisės aktuose nurodytus dokumentus. Jei rangovas jų nepateikia, statybos techninis prižiūrėtojas privalo apie tai pranešti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) ir pareikalauti sustabdyti statybos darbus.

Jeigu VTPSI, kuriai pavesta vykdyti statybos valstybinę priežiūrą, nustato, kad statybos techninis prižiūrėtojas pažeidė teisės aktų reikalavimus, informaciją ir pasiūlymus dėl jo veiklos įvertinimo ir (ar) dokumento, suteikiančio jam teisę vykdyti atitinkamą veiklą, panaikinimo teikia atestuojančiai institucijai.

Lietuvos rinkai tiekiamus statybos produktus, jų gamybos kontrolės sistemas sertifikuoja, atlieka bandymus paskirtosios ar notifikuotosios sertifikavimo įstaigos ar bandymų laboratorijos. Jas paskiria ir notifikuoja Aplinkos ministerija, remdamasi Nacionalinio akreditacijos biuro prie Ūkio ministerijos išduotais akreditavimo pažymėjimais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video