Top Baneris

Statybos sektoriaus vystymo agentūra koordinuos pagalbą atstatant Ukrainą, užtikrins statybų skaitmeninimą

2023 kovo 8 d.
sonia dauer uI5gMgg yDQ unsplash
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos veiksmus įgyvendinant nuo karo ir kitų nelaimių nukentėjusių valstybių atstatymo paramos iniciatyvas nuo šiol koordinuos VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra, iš Aplinkos ministerijos taip pat perimanti pažangos ir plėtros skatinimo statybose politiką.

Statybos sektoriaus vystymo agentūrai (SSVA) Vyriausybė trečiadienį suteikė įgaliojimus imtis lyderystės padedant atstatyti karo nuniokotą Ukrainos infrastruktūrą bei statinius, skelbia ministerija.

Agentūra aplinkos ministro nustatyta tvarka nuo šiol pripažins užsienyje įgytas statybos inžinieriaus profesines kvalifikacijas. Tai turėtų paskatinti aktyvesnį bendradarbiavimą su kitomis ES valstybėmis, Ukrainos nacionalinėmis institucijomis, verslu.

SSVA taip pat sieks, kad būtų užtikrintas efektyvus statybų skaitmeninimas, diegiama statinio gyvavimo ciklo modeliavimo sistema, skatins medienos ir kitų atsinaujinančios kilmės organinių medžiagų naudojimą statinių konstrukcijose. Taip tikimasi didinti Lietuvos statybos sektoriaus konkurencingumą, sudaryti prielaidas inovacijų kūrimui.

„Vykdant perduodamas funkcijas SSVA numato laikytis pagrindinės misijos, dėl kurios ir buvo įkurta. Statomi, renovuojami bei remontuojami pastatai turi būti tvarūs ir energetiškai efektyvūs, o statybose naudojamos kokybiškos bei kaštų prasme optimalios technologijos. Visi mūsų šalies pastatai ilgainiui turi atitikti nulinį energijos suvartojimo lygį“, – teigia Aidas Vaičiulis, SSVA direktorius.

Anot jo, tokių pačių tikslų numatoma siekti atstatant karo bei stichinių nelaimių paveiktas zonas. Šiuo metu Ukrainoje vyksta parengiamieji darbai bei konsultacijos dėl šalies atstatymo po karo.

Vyriausybė agentūrai taip pat pavedė prižiūrėti, ar statybos dalyviai, pastatų energinio naudingumo sertifikavimo ekspertai atitinka kvalifikacinius reikalavimus. Be to, ji prižiūrės statybos produktų eksploatacinių savybių pastovumą vertinančias ir tikrinančias bandymų laboratorijas, sertifikavimo, techninio vertinimo įstaigas.

Kartu sprendžiama ir kita problema – Lietuvoje nėra subjektų, kurie įgyvendintų valstybės statybos sektoriaus pažangos ir plėtros skatinimo politiką, o tai stabdo svarbių iniciatyvų įgyvendinimą. SSVA nuo šiol inicijuos diskusijas, užtikrinant pokyčių įgyvendinimą ir valdymą, konsultuos suinteresuotus subjektus.

Numatyta, kad SSVA atliks tyrimus, analizes, reikalingas visuomenei aktualiems politiniams sprendimams statybos srityje priimti.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video