Top Baneris

Statybos inspekcija rengia mokymus statinio (dalies), projekto (dalies) ekspertizės rangovams

2023 balandžio 19 d.
Statybos inspekcija
Ž. Gedvilos/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija), siekdama padėti statinio projekto (dalies) ekspertizės rangovams sklandžiai nuo 2023 m. gegužės 1 d. pradėti teikti pažymų apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių projekto sprendinių (pažymos) ir deklaracijų apie statybos užbaigimą (deklaracijos) paslaugas, balandžio 21 d. organizuoja nuotolinius mokymus. Mokymuose kviečiami dalyvauti ir minėtas paslaugas nuo 2022 m. gegužės 1 d. jau teikiančių statinio (dalies) ekspertizės rangovų atstovai, informuojama pranešime žiniasklaidai.

Statybos inspekcija primena, kad nuo 2023 m. gegužės 1 d. pasikeitus Statybos įstatymui deklaracijų tvirtinimo ir pažymų išdavimo paslaugas galės teikti ne tik statybos (jo dalies) ekspertizės rangovai, bet ir statinio projekto (jo dalies) ekspertizės rangovai.

Esamiems ir būsimiems paslaugų teikėjams skirtuose Statybos inspekcijos organizuojamuose mokymuose bus apžvelgti teisinio reguliavimo pokyčiai nuo 2023 m. gegužės 1 d. ir teikiant paslaugas praktikoje pasitaikančios problemos. Visus pageidaujančius dalyvauti mokymuose kviečiama registruotis čia.

Atkreipiamas dėmesys, kad statinio projekto (jo dalies) ekspertizės rangovai, kurie nuo 2023 m. gegužės 1 d. planuoja teikti pažymų ir deklaracijų tvirtinimo paslaugas, privalo Statybos inspekcijai el. paštu info@vtpsi.lt pateikti užpildytą ir pasirašytą paslaugas teikiančių subjektų (naudotojų) formą dėl prieigų prie IS „Infostatyba“ suteikimo.

Statinio projekto (dalies) ekspertizės įmonėms, ketinančioms nuo gegužės 1 dienos pradėti teikti pažymų ir deklaracijų tvirtinimo paslaugas, yra parengta IS „Infostatyba“ naudojimo vaizdo instrukcija, kuri naujiems naudotojams padės susipažinti su dokumentų tvirtinimo funkcionalumais – Pažymų ir deklaracijų tvirtinimo paslaugų vaizdo instrukcija ekspertizės vadovams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video