Top Baneris

Statyboms jautrioje Kuršių nerijoje vietą rado „Radisson Blu“ viešbutis (1)

2016 spalio 7 d.
„Kančo studijos“ vizual.
„Kančo studijos“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

„Radisson Blu Hotel“ pavadinimas jau 2019 metų pabaigoje turėtų būti vienas pirmųjų užrašų, kuriuos pamatys į Nidą laivais atvyksiantys poilsiautojai. Prie pat Nidos prieplaukos, greta žvejų mėgstamo molo, vietoj iš gėdos seniai susitraukusių apgriuvusių sandėlių iškils „Kančo studijos“ šiandien intensyviai projektuojamas 5 žvaigždučių viešbutis „Radisson Blu Hotel & SPA Nida Marina“. Projekto plėtotoja bendrovė „Marina Nida“ ir tarptautinis operatorius „Carlson Rezidor“ viešbučio valdymo sutartį pasirašė po maždaug metus trukusių derybų.

Pasak tarptautinio viešbučių tinklo „Carlson Rezidor“ verslo plėtros direktoriaus Darreno Blanchardo, atvykusio į sutarties pasirašymą, jį ir kolegas sudomino jau pirmas bendrovės „Agus Real Estate“ vadovo Tomo Danilevičiaus laiškas, papildytas ir trimačiais Kuršių nerijos panoramų vaizdais. O apsilankius vietoje dingo paskutinės abejonės.

„Radisson Blu“ bus pirmas 5 žvaigždučių kategorijos viešbutis Neringoje. Ir savivaldybė pagrįstai tikisi, kad jis taps impulsu kokybiškos poilsio ir pramogų infrastruktūros plėtrai. Laukti leidimo startuoti užtruko, bet vienas projekto plėtotojų – bendrovės „Marina Nida“ valdybos narys Gintautas Bertašius – tvirtina dėl to nesijaudinęs: visus dešimtį metų nuo tada, kai įsigijo sklypą, neabejojo, kad tai – gera investicija.

Nagliu 18 viesbutis interjeras 3

Būsimojo viešbučio projekto plano terminams įtakos turėjo ne tik besikeičiančios plėtotojų idėjos ar užklupusi ekonominė krizė. Projektinius pasiūlymus reikėjo derinti ir su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos, ir su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Investicijų pritraukimo ir valdymo bendrovės „Agus Group“ direktorius G. Bertašius nesileidžia į ilgus pasakojimus apie derinimų eigą, bet tvirtina, jog viską įmanoma išspręsti, jei abi pusės, o pirmiausia – verslas, eina į kompromisus. Todėl čia nebuvo bandoma projektuoti aukštesnį nei pridera, ar didesnio tūrio viešbutį, buvo pasirinktos Kuršių nerijoje derančios medžiagos ir kt.

Pasak verslininko, iki imant plėtoti mintį apie viešbutį, svarstytas ne vienas sklypo pritaikymas. Tik praėjus bene penkeriems metams, gerai įsigilinus į Nidos infrastruktūrą, jos poreikius apsispręsta, kad geriausias pasirinkimas šiai vietai – ne apartamentų viešbutis, ne pramogų kompleksas, o aukštos kategorijos viešbutis.

„Tai – centrinė Nidos dalis: vienoje pusėje savivaldybė, kitoje – marios ir uostas. Ar gali būti geriau?“ – retoriškai klausė G. Bertašius. Su trečiu meru dėl šio sklypo vystymo bendradarbiaujantis G. Bertašius juokauja tiek kartų lankęsis pas savivaldybės vadovus, kad jau turi čia „vardinę“ kėdę.

„Dar tuo metu, kai Neringos meras buvo Antanas Vinkus, svajojome, kad Nida turi visas galimybes tapti mini Davosu deryboms tarp Rusijos ir Europos Sąjungos. Čia galima išauginti ir tam tikrų grupių interesantų trauką. Tarkim, čia puiki vieta išvažiuojamosioms konferencijom, – įsitikinęs G. Bertašius. –  Pasiūla ir paklausa eina kartu, tik reikia nuspręsti, ar sekti pagal paklausą, ar suformuoti pasiūlą, kad atsirastų paklausa. Mes norime sukurti pasiūlą ir pritraukti segmentą, kuris šiandien Nidoje neapsistoja net ne dėl serviso, bet dėl įvairių neišpildomų protokolo reikalavimų. Ir tuos dalykus reikia numatyti jau projektuojant, jei norime, kad Neringoje apsistotų ir premjerai, ir prezidentai, ir pasaulinės žvaigždės, kurių reikalavimai gali būti didesni net nei prezidentų. Kita vertus, nemanau, kad teisinga būtų orientuotis į vieną segmentą. Čia turės būti „marketing mix“ sprendimas, kad savo vietą rastų ir poilsio ieškančios šeimos, ir konferenciniai turistai, ir kiti.“

Nagliu 18 viesbutis interjeras 2

Verslininkas patikino – kompanijos „Carlson Rezidor“ neišgąsdino Kuršių nerijos kaip kurorto sezoniškumas: „Jie pasakė: palikite šitą uždavinį mums. Suprantama – mūsų partneriai turi didžiulę patirtį ir didžiulį tinklą bei srautus.“

Vienas projekto architektūrinės dalies autorių (projekto vadovas Algimantas Kančas), „Kančo studijos“ grupės narys Kęstutis Kajokas papasakojo apie bendrojo plano apribojimus, kurie buvo surašyti projektavimo sąlygose, ir į kuriuos, žinoma, buvo privalu atsižvelgti  projektuojant.  Pastato aukštinguas turėjo neviršyti 10 metrų (tai yra du aukštai su mansarda), architektūrą pasirūpinta taikyti prie bendros Kuršių nerijos architektūros stilistikos. Šlaitiniai molio čerpių stogai, medžio apdaila fasadams, suskaidyti tūriai – tas buvo užkoduota bendrajame plane. Viršutinė viešbučio dalis sudaryta iš trijų tūrių: taip suskaidžius nebejusti didelės, maždaug 10 tūkst. kv. m, viešbučio kvadratūros. Čia bus trys konferencijų salės, baseinas, restoranas, komercijos pasažas ir kt. aukštos klasės viešbučio privalumai.

Viešbutyje bus apie 90 kambarių, jiems atitenka mažiau nei pusė (apie 3 500 kv. m) bendro viešbučio ploto. Daug – apie 1 300 kv. m – užims SPA, daug ploto tenka atmatuoti ir požeminei automobilių aikštelei. Viešbučio valdytojams architektai siūlys pasirinkti geoterminį šildymą – bet tai vienas tų elementų, kurie dar bus derinami su kompanijos „Carlson Rezidor“ atstovais. Aišku tik tai, kad tai bus A energinio efektyvumo klasės pastatų kompleksas.

Nagliu 18 viesbutis interjeras 4

Investicijos į šį projektą sieks apie 20 mln. eurų.

Architektai tikisi, kad statybos galės prasidėti jau po metų. „Per penkerius projektavimo metus esame parengę daugybę projekto variantų. Dabar, kai jau yra viešbučio valdytojas, darbai bus aiškesni ir greitesni“, – sakė K. Kajokas. Artimiausiu metu bus pradedamas rengti techninis projektas ir siekiama gauti statybos leidimą.

Neringos meras Darius Jasaitis jau dairosi kastuvo simbolinei statybų pradžios apsulei užkasti. „Jūs neįsivaizduojate, kaip labai Neringai trūko tokios klasės viešbučio, kiek garbių didžiulių delegacijų su visomis svitomis teko išlydėti nakvoti į kitą miestą, nes protokolo tarnybos tiesiog nerasdavo tinkamo lygio patalpų ar, tarkim, pakankamo skaičiaus visiškai vienodo lygio kambarių. Tai reiškia, kad į tuos kitus miestus iškeliauja ir pinigai… Manau, kad „Radisson Blu“ bus pirma kregždė, kuri prikvies ir kitų investuotojų. Mes turime, ką pasiūlyti: „Auksinės kopos“ – 7000 kv. metrų ploto poilsio namai septynerius metus stovi tušti. Ir daugiau yra tokių objektų. Ir aš tikiu, kad sezoniškumo kreivė gali lygintis  – Druskininkų plėtra tai parodė. O savivaldybės reikalas padėti teritorijų planavimo subtilybėse, bet dar svarbiau yra verslui netrukdyti.“

Nagliu 18 viesbutis isore 4


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • darius.kuncius

    2018-07-03, 15:33  

    tai kada tai bus….?

Rekomenduojami video