Top Baneris

Statybininkai Sapiegų rūmų parko lankytojų neišgąsdino

2016 birželio 1 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su „Vilnius Tech Park“ idėjos autoriumi Dariumi Žakaičiu Kijeve prieš kelias dienas pristatė startuoliams palankias verslo sąlygas Vilniuje bei „Vilnius Tech Park“ projektą.

Vilniuje atidaromas technologijų parkas yra plačiausią verslo vystymo paslaugų spektrą startuoliams ir individualiai dirbantiems specialistams siūlantis technologijų parkas visame regione. Pristatymas Kijeve surengtas norint pritraukti į Vilnių ukrainiečių startuolius, dirbančius žaidimų kūrimo, metaduomenų, kibernetinio saugumo, finansų technologijų, skaitmeninio dizaino ir kitose srityse.

Renginys Ukrainoje yra jau antras „Vilnius Tech Park“ surengtas verslo sąlygų Lietuvoje ir Vilniuje pristatymas užsienyje. „Vilnius Tech Park“ kartu su partneriais iš „Investuok Lietuvoje“, Vilniaus miesto savivaldybės, „Versli Lietuva“ ir Lietuvoje įsikūrusiais užsienio startuoliais kviečia inovatyvius verslus įsikurti Lietuvoje. Artimiausiu metu planuojami panašūs „Vilnius Tech Park“ renginiai Maskvoje ir Izraelyje.

Atnaujintuose daugiau nei 9000 kv. m buvusios Sapiegų ligoninės pastatuose šią vasarą bus įrengta daugiau nei 700 darbo vietų startuoliams. Parke įsikūrusi verslo vystymo infrastruktūra apims rizikos kapitalo fondus, startuolių akseleratorius, teisines, konsultavimo paslaugas bei konferencijų centrą vietiniams ir tarptautiniams technologijų renginiams. Apie savo įsikūrimą „Vilnius Tech Park“ jau yra paskelbęs rizikos kapitalo fondai „Practica Capital“ bei „IMI.VC“, akceleratoriai „Startup.lt“ bei „StartupHighway“, žaidimų kūrimo studija „Game Insight“. Parke taip pat bus įrengta „Teo“ ir „Omnitel“ bendradarbystės (angl. coworking) erdvė.

Startuoliai, kurie iki šiol neturėjo biuro Vilniuje, „Vilnius Tech Park“ užims maždaug penktadalį darbo vietų. Šiuo metu užpildyta jau maždaug pusė „Vilnius Tech Park” ploto. Statybas planuojama baigti vasarą, o oficialus „Vilnius Tech Park” atidarymas įvyks rudenį.

SA.lt fotoreportaže – šiandieniai Sapiegų parko vaizdai. Kone visi „Vilnius Tech Park“ išnuomoti pastatai aplipdyti pastoliais, po parką zuja statybininkų ir projektuotojų automobiliai, bet vietos užtenka ir poilsiaujantiems, ir sportuojantiems miestiečiams. Į savo renginius kviečia ir Antakalniečių bendruomenė.

Komentarai