Top Baneris

Statau terasą: kaip efektyviai planuoti ir montuoti ilgaamžę laisvalaikio erdvę

2023 gegužės 19 d.
essve terasosTik SA
„Essve“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Terasa suteikia ne tik jaukumo namams, formuoja papildomą laisvalaikio leidimo erdvę, bet ir išplečia namo vaizdą, didina nekilnojamojo turto vertę. Kokybiškai įrengta terasa – džiaugsmas visai šeimai ir draugams, artimiesiems, kurie sugužės į svečius esant geram orui. Tačiau iki sulaukiant saldžių vaisių reikia padirbėti. „Essve“ įmonės atstovai, tiekiančios sraigtus, tvirtiklius, klijus ir užpildus terasoms, nuolat bendrauja su patyrusiais terasų statymo specialistais. „Essve“ dalijasi patikrintais patarimais, kaip auksarankiams namų šeimininkams patiems įsikurti terasą šalia namo.

Terasos statymo darbus pradėkite nuo plano

Geri dalykai įvyksta planuojant. Susidėliokite darbus, paskaičiuokite, kiek reikės medienos terasai, kokių priedų bei sraigtų. Šiukštu netaupykite sraigtams. Juk tai jūsų statinio stabilumo garantas. „Essve“ specialistai ragina atsižvelgti į terasos statybos vietą, dydį ir aukštį, aplinką bei medieną. Geriausia rinktis nerūdijančio plieno sraigtus terasoms, nes jie pasižymi ilgiausiu tarnavimu ir atlaiko galimus konstrukcijos judesius.

Renkantis sraigtus terasoms tvirtinti taip pat atsižvelkite į korozijos klasę. Kadangi terasa visada bus lauke, ją veiks oro sąlygos, o jei ji ant žemės, šalia baseino – dar ir papildoma drėgmė. Sraigtų korozijos skalė yra nuo C1 iki C5. C5 suteikia didžiausią apsaugą nuo rūdžių, C1 – mažiausią. Planuojate statyti terasą iš egzotiškos medienos, arba su daug laiptų, turėklais, numatote, kad ji daug judės? Ieškokite ypač stiprių sraigtų.

Nerūdijančio plieno A2 ir C4 klasės sraigtų numatomas tarnavimo laikas lauke yra maždaug 50 metų. Anglinio plieno sraigtai su „CorrSeal“ paviršiaus apdorojimu irgi priskiriami C4 klasei, bet jų numatoma tarnavimo trukmė yra tik apie 15 metų. Jei stinga laiko gilintis – rinkitės A4 nerūdijančio plieno sraigtus.

Terasų konstrukcijų tvirtinimui dalis tiekianti „Essve“ įmonė, kuri rinkoje veikia virš 50 metų, sudarė supaprastintą sraigtų pasirinkimo lentelę. Tiesa, nepamirškite laikytis medienos tiekėjo rekomendacijų.

Screenshot 2023 05 10 at 08.57.35

Mediena terasai – egzotiška ar lietuviško spygliuočio?

Terasinių lentų pasirinkimas pagal medį reikšmingas galutiniam rezultatui, bet daug svarbiau ne kokia mediena naudojama, o jos kokybė, paruošimas. Venkite šakotų lentų – tokiomis lentomis išklota terasa bus nemalonu vaikščioti, galite prisirinkti rakščių, be to, ji mažiau patvari. Rinkitės kuo tiesesnę, lygesnę ir kuo mažiau šakų turinčią medieną.

Lietuviai ypač mėgsta maumedžio, pušies ar eglės medieną. Tiesa, maumedžio gerokai patvaresnė už pušies ar eglės, ji net tampa atsparesnė puvimui per laiką. Kietmedis, tikas, akmenmedis, plienmedis – tai egzotinė mediena, itin tinkama lauko terasose, vonios kambariuose. Ji išskiria ypatingu kietumu, todėl yra ilgaamžė ir  atspari. Tačiau egzotinė mediena reikalauja ypač tvirtų sraigtų, todėl „ESSVE“ rekomenduoja naudoti tik A4 nerūdijančio plieno sraigtus. 

Kaip suteikti terasai jaukumo – architektės Ievos Prunskaitės rekomendacijos „Statyba ir architektūra“ straipsnyje

Terasos lentų montavimo patarimai

Vis ieškome greitesnių sprendimų – bandome optimizuoti savo darbą ir laiką išnaudoti kuo efektyviau. Ar yra slaptas greitesnis būdas sumontuoti terasos karkasą? „Essve“ įmonės profesionalai išduoda – taip. 

Pavyzdžiui, terasos karkasui naudodami konstrukcinius sraigtus apsieisite be kolonų tvirtinimo atramų ir kitų medinių konstrukcijų jungčių. Rinkitės tarp konstrukcinių sraigtų W su didele, plokščia galvute ir sraigtų ET-T, kurių maža galvutė įleidžiama į medieną ir montavimo vietos nesimato. Nė vieniems šių sraigtų nereikia parengiamojo gręžimo, todėl šis darbo momentas praleidžiamas. Stambesnėms konstrukcijoms rekomenduojami konstrukciniai sraigtai W. O konstrukciniai sraigtai ET-T sujungia medines dalis optimalia spaudimo jėga ir jų visiškai nesimato. 

Laiką taupo ir išvengtos klaidos. Niekada nemontuokite lentų be tarpų! Pirmą vasarą gal ir išsiversite ar nepastebėsite šios lemtingos klaidos, bet kitą sezoną susidursite su problemomis.

Keičiantis orams mediena plečiasi ir traukiasi. Reikia ne tik išlaikyti reikalingą atstumą tarp lentų, sukti sraigtus tinkamose vietose, bet ir guldyti lentas tinkama puse į viršų.

terasos lentu montavimas
Jei įmanoma, dėkite lentas į viršų šerdies puse, kad rievės atrodytų kaip šypsenėlės. 

Bent kartą pastatę terasą savo rankomis patvirtins, kad ne ką mažiau svarbios tiesios linijos. Naudokite žyminčią virvutę užtikrinti tiesias linijas. Virvutė su dėžute primena ruletę. Jos tiesimas ir žymėjimas šiek tiek užtrunka, bet sutaupo daug laiko paskutiniame terasos įrengimo etape.

„Essve“ įmonės profesionalai taip pat išduoda paslaptį, ką daryti, kad nesimatytų sraigtų. Montuokite juos įstrižai į lentos šoną. „Hidden decking system“, trumpiau HDS,  pravers norint sukurti prabangiai atrodančią laisvalaikio erdvę. Sistemą sudaro montavimo įrankis, sraigtai ir specialūs antgaliai. 

se trallskruv svenskt tra bygga
blobid0
Siekiant sumažinti lentos įtrūkimo pavojų, sraigtus reikia sukti 30 mm atstumu nuo šono ir 45 mm atstumu nuo galo. Kiek įmanoma venkite terasos lentų sudūrimų.

Įrankiai terasai statyti

Statant terasą nebūtina įsirengti antro sandėliuko, kad susidėtumėte visus reikalingus daiktus. Statant terasą svarbiausi įrankiai yra suktuvas, matavimo įrankiai ir kampu pjaunantis pjūklas. Darbą sutrumpins papildomi įrankiai: nuleidžiamas pjūklas su bėgeliu, minėta žymėjimo virvutė, gulsčiukas arba plokštuminis lazeris, bei „ESSBOX Mini“ lagaminėlis sraigtams. Planuokite ne tik medžiagas, kur sriegsite sraigtus, bet ir kur juos tvarkingai susidėsite.

Terasa  nedvejotinai praturtins jūsų šeimos ir draugų malonų laiką. Terasa leis pasimėgauti išpuoselėtais gėlynais ir patogiai atsipūsti po žolės pjovimo ar krūmų genėjimo. Skirkite šiek tiek laiko, kad suplanuotumėte darbus, patikrinkite įrankių dėžę, ir pirmyn statyti terasos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video