Top Baneris

Startuos „Homanit“ gamyklos statybos prie Vilniaus

2021 gruodžio 3 d.
homanit gamykla
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vokietijos medienos plaušo plokščių gamybos bendrovė „Homanit Lietuva“ kitą savaitę Vilniaus rajone, Pagiriuose, pradeda pirmąjį būsimos apie 175 mln. eurų vertės gamyklos statybų etapą – tyrimų centro, sandėlio bei administracinio pastato – statybą investuos apie 12 mln. eurų.

„Homanit Lietuvos“ vadovo Andriaus Ostrausko teigimu, pirmąjį etapą ketinama baigti trečiąjį kitų metų ketvirtį. Pirmiausia čia turėtų įsikurti produktų plėtros skyrius.

„Tyrimų ir plėtros centre tobulinsime medžio plaušo plokštes ir apdailos medžiagas, ieškosime būdų, kaip dar labiau optimizuoti technologinius procesus“, – pranešime sakė A. Ostrauskas.

Jis ketvirtadienį teigė, jog leidimą pagrindinio gamyklos pastato statybai tikimasi gauti artimiausiu metu, o ją pastatyti – iki kitų metų pabaigos.

„Praktiškai esame finišo tiesiojoje“, – sakė A. Ostrauskas.

„Homanit“ dalyje buvusių Pagirių šiltnamių teritorijos iki kitų metų pabaigos ketina pastatyti naują  gamyklą, į kurią kartu su įranga planuoja investuoti apie 175 mln. eurų. Bendrovė skelbia, kad čia bus sukurta 440 naujų darbo vietų.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija spalį su bendrove pasirašė sutartį, pagal kurią šiam projektui suteiktas stambaus investicinio projekto statusas.

Nauja „Homanit“ gamykla gamins komponentus baldų, durų, parketo pramonės įmonėms tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Jos pajėgumai sieks apie 260 tūkst. kubinių metrų plokščių per metus – apie 25 proc. visos „Homanit“ grupės produkcijos.  

Bendrovė gamyklose Vokietijoje ir Lenkijoje gamina vidutinio ir aukšto tankio suspaustas medžio pluošto plokštes. Grupėje dirba apie 1,5 tūkst. darbuotojų. 

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video