Top Baneris

Sprendimas eksploatuojamojo stogo hidroizoliacijai

2019 sausio 2 d.
hidroizoliacija
SWELLTITE sudėtis
Pasidalykite straipsniu

Įsirengti ar ne eksploatuojamąjį stogą, anot specialistų, jau yra ne išskirtinių atvejų, o įprasta svarstymų prieš įgyvendinant projektus tema. „Deja, ši sritis kelia tam tikrų techninių keblumų, nes įvairūs gamintojai pasiūlo projektuotojams gana sudėtingus projektinius mazgus su daug įvairių medžiagų sluoksnių“, – teigia statybinių medžiagų tiekėjos bendrovės „MOSAS“ projektų vadovas Vytautas Tamošaitis.

Paprasta projekte, bet ne aikštelėje

Nors nubraižyti tokią konstrukcinę detalę projekte, pasak įmonės „MOSAS“ specialistų, nesudėtinga, rangovams tenka gerokai pasukti galvas įgyvendinant itin daug kvalifikuoto darbo reikalaujantį projektą. Specialistai žino – įrengti daugiasluoksnę konstrukciją plokštumoje taip pat ganėtinai paprasta, priešingai nei visus sluoksnius kokybiškai privesti prie langų, durų rėmų, sujungti kelis drenažo ir hidroizoliacijos lygius su įlajomis ar latakais – tai tikras iššūkis net ir profesionalams. „Galiausiai ir investuotojai patiria didelį nerimą dėl galutinio investicijų rezultato. Niekam nereikalingi rūpesčiai, net jeigu jie ir apdrausti. Būdami hidroizoliacijos srities ekspertais, pasitelkėme daugiametę patirtį ir sukūrėme mūsų požiūriu lengviau įrengiamą, ekonomiškai pagrįstą eksploatuojamojo stogo detalę“, – komentavo V. Tamošaitis.

Bendrovės „MOSAS“ specialistų sukurtos eksploatuojamojo stogo konstrukcijos pranašumai akivaizdūs: brangus šiltinimas ekstruziniu polistirolu (XPS) gali būti keičiamas į pigesnį termoizoliavimą polistireniniu putplasčiu, o tai sutaupo apie 20–30 proc. šiltinimo kainos. Vietoj trijų drenažinių lakštų pakanka vieno. Du sluoksnius prilydomosios bituminės dangos gali pakeisti vienas sluoksnis hidroizoliacijos SWELLTITE, sumažinant darbų kiekį. Su hidroizoliacija SWELLTITE galima dirbti net ir esant –20 laipsnių aplinkos temperatūrai, SWELLTITE membrana gali būti klojama ant drėgno betono paviršių. Itin svarbu – paprastas sujungimas su pastatu (su vertikalia plokštuma) ir su lango rėmu. Rangovai įvertins ir dar viena ypatybę – SWELLTITE membrana pati užsigydo, todėl nedideli pažeidimai, pradūrimai nekelia grėsmės hidroizoliacijos kokybei.

tarpaukstines perdangos detale

Eksploatuojamo stogo detalė

eksploatuojamo stogo detale

Tarpaukštinės perdangos detalė

Išbandė geriausieji

„Įvertinus hidroizoliacijos SWELLTITE pranašumus, jos populiarumo priežastys tampa visiškai logiškos, nepaisant to, kad galbūt, lyginant tik bituminės membranos kainą, SWELLTITE atrodo brangesnis sprendimas. Tačiau jei užsakovai ar rangovai įvertina hidroizoliacinės sistemos kainą, t. y. visų medžiagų komplekto, sudarančio hidroizoliacijos sprendimą, kainą, pasirinkto sprendimo įrengimo paprastumą, mažesnį itin aukštos kvalifikacijos darbuotojų poreikį, hidroizoliacijos įrengimo greitį ir ilgaamžiškumą (hidroizoliacijai SWELLTITE ir 100 m. ne riba!), tampa aišku, kodėl šis hidroizoliacijos sprendimas pasirinktas pažangiausiuose pastarojo penkmečio projektuose“, – pabrėžė V. Tamošaitis.

Bendrovė „MOSAS“ džiaugiasi bendradarbiavimu su garsiomis projektavimo įmonėmis: „Vilniaus architektūros studija“, „Eksploit“, „Konstrukcijų projektais“, „INHUS Egineering“, „SWECO Lietuva“, taip pat su pripažintais statybų rinkos lyderiais: bendrovėmis „Mitnija“, „Conresta“, „YIT Kausta“, „Merko statyba“ ir kt. Būtent šie rinkos senbuviai renkasi tik laiko patikrintas, pažangiausias medžiagas tuose objektuose, kurie patikėti jiems projektuoti ir įgyvendinti.

mosas logo

hidroizoliacija24 log

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video