Top Baneris

Specialistų patarimai ketinantiems statytis namą (2)

2016 gegužės 2 d.
Pasidalykite straipsniu

Keturi iš penkių žmonių, ketinančių statytis namą, pervertina savo finansines galimybes, rodo statybos specialistų patirtis. Dažnai per didelis optimizmas pakiša koją, o gyventojai, užuot šventę įkurtuves kamuojasi nebaigtos statybos name. Specialistai pateikia 5 pagrindines klaidas, daromas nusprendus patiems statytis namą.

Perka sklypą, paskui planuoja namą

Kruopščiai skaičiuoti, kiek kainuos pasistatyti namą, dauguma pradeda tik tuomet, kai įsigyja sklypą. Vyrauja nuomonė, kad neturint sklypo, nėra prasmės skaičiuoti reikalingo biudžeto. Anot specialistų, net sklypą rinktis reikėtų pagal tai, kokio bendrojo ploto namą planuojama statyti. Vadinasi, jau šiame žingsnyje reiktų įvertinti, kiek išlaidų reikės namo statybai ir kiek jų galima skirti sklypo įsigijimui. Savo aplinkoje veikiausiai rastumėte asmenį, kuriam namo statybos tapo viso gyvenimo projektu. Tokie pavyzdžiai rodo, ko laukti, jei į detalų planavimą pažiūrėsite pro pirštus.

Nenustato biudžeto

Namo statybos – brangus procesas. Būtent todėl, nusprendus statytis namą, reikėtų pradėti nuo kruopštaus biudžeto planavimo. „Jei planuojate dalį reikalingų pinigų skolintis iš banko, į jį kreipkitės ne tada, kai jų jau prireiks. Galimybe gauti reikiamą paskolą pasidomėkite iš anksto ir gaukite oficialų patvirtinimą, kokio dydžio paskolą gali gauti jūsų šeima. Ne kartą namo statytojai planuotų darbų nepabaigė sužinoję, kad bankai paskolinti jiems reikiamos sumos negalės. Be biudžeto, svarbu susiplanuoti ir finansinius srautus, kiek ir kuriam etapui reiks pinigų, bei iš kur jų gausite, – paaiškino portalo „Namukainos.lt“ vadovas Linas Mikaila.

Remiasi kitų žmonių statybos patirtimi

Bičiulių patirtis name įsikurti už 90 tūkst. eurų dar nereiškia, kad namas jums kainuos tiek pat. Namo kaina gali priklausyti nuo pasirinkto projekto, pastato tūrio, inžinerinių tinklų, konstrukcijų, apdailos medžiagų ir net žemės sklypo grunto. Nesiremkite ir kitų namų pavyzdžiais, net jei jie itin panašūs į jūsiškį. Gerai situaciją iliustruojantis palyginimas galėtų būti tokio paties dydžio, bet skirtingos klasės automobiliai. Dydis toks pats, o kaina nevienoda. Taip ir iš pažiūros panašių namų statybos kaina gali būti skirtinga.

Nesinaudoja profesionalų pagalba

Per gyvenimą namo statybų gyventojai imasi kartą arba du, todėl neįmanoma žinoti visų statybos niuansų. Rasti atsakymus, o dažnai ir sutaupyti, padėtų profesionalai. Dar prieš sklypo paieškas, rekomenduojama kreiptis į profesionalius konsultantus, kurie patartų, kokio dydžio ir architektūros namą būtų galima pasistatyti bei kokiame miesto rajone ir kokio sklypo geriau ieškoti pagal turimus piniginius išteklius.

Stato brangų namą pigiame sklype

Paskutinė, tačiau viena skaudžiausiai kertančių klaidų – prabangaus namo statybos menkaverčiame sklype. Jei neproporcingai didelę pinigų sumą suplanavote namo statyboms, tačiau jį statysite rajone, kur žemės kainos mažesnės, ir vyrauja ekonominės klasės namai, kyla grėsmė, kad jūsų pastatytas būstas bus nelikvidus. Jei atsitiks taip, kad namą reikės parduoti – jums gali niekuomet nepavykti susigrąžinti pinigų, išleistų jam statyti, o greičiausiai teks patirti ir nuostolių.

Įvertinti preliminarią namo statybos kainą gali padėti nemokama skaičiuoklė „Namukainos.lt“, kurioje įvedę svarbiausius faktus apie planuojamą statyti būstą bei sklypo duomenis, būsimi statytojai galės pasitikrinti namo statybos išlaidas ir rinkos situaciją atitinkančias kainas.

Pirmoji Lietuvoje namų kainų skaičiuoklė rinkai pristatyta tarptautinėje statybų ir remonto parodoje RESTA.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • agnyte00000

    2017-11-19, 15:37  

    Ketinantiems statyti namą, būtina apsauga.Vartai yra būtini, o vartu pultelio pririsimas neatskiriama dalis. Nes namas turi būti saugus.

  • agne.milu

    2017-10-30, 14:05  

    Taip pat yra svarbu numatyti tvoros ribas ir vartu vieta, bei atsakingai pasirinkti imone, kuri juos statys. Pasirinkus nekompetetingus meistrus paskui daug atsieina vartu remontas.

Rekomenduojami video