Specialistų patarimai: kaip vasarą elgtis biure

Specialistų patarimai: kaip vasarą elgtis biure

biure
„Darnu Group“ nuotr.

Nors paskutinės savaitės buvo permainingos, bet šiemet Lietuvoje jau užfiksuotas ne vienas karščio rekordas. Už juos ypatingai galime dėkoti birželiui, kuris, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos pripažinimu, buvo karščiausias per pastaruosius 58 metus. Tačiau sinoptikai primena, kad vasara dar tik peržengė savo pusiaują, tad itin šiltų dienų dar gali būti ne viena.

Todėl miesto asfaltą ir darbus iškeisti į ežero ar jūros pakrantę negalintiems telieka apsišarvuoti kantrybe ir pasitelkti specialistų patarimus, kad vasarą ištverti biure būtų lengviau.

Pagrindinė svarbi atminti taisyklė – neignoruoti aukštos temperatūros, o pamėginti prisitaikyti, tam pasitelkiant kasdienius sprendimus.

Kelionėms – dviračiai, aprangai – natūralūs audiniai

Pirmas pokytis karštymečiu, už kurį jums ir kiti miestiečiai padėkos, prasideda nuo kelionės į darbą. Vienos didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kuriančios bendrovės „Darnu Group“ turto valdymo skyriaus direktorius Linas Savickas sako, kad Vilniuje ir be paraginimo automobilį į dviratį iškeičia vis daugiau žmonių.

„Kad savaeigės arba elektrinės transporto priemonės darosi vis populiaresnės, matome pagal užsipildančias 140 vietų dviračių saugyklas verslo centre „Park Town“. Žmonėms tereikia, kad tam būtų sudarytos sąlygos, o dviračių infrastruktūra Vilniuje pamažu gerėja“, – atkreipia dėmesį L. Savickas.

Žurnalo „Moteris“ mados redaktorė Justė Kubilinskaitė karštomis dienomis pataria rinktis natūralių pluoštų audinius, leidžiančius kūnui kėpuoti: medvilnę, liną ar viskozę, kuri turi ir lengvą, vėsinantį efektą.

„Patartina rinktis lengvesnių audinių dalykinio stiliaus modelius. Jų kirpimai bus kiek laisvesni, ne tokie griežti, kaip rudens-žiemos sezono aprangos. Moterims per karščius geriau vilkėti ne itin glundančius modelius, o dalykinį stilių privalantiems išlaikyti vyrams rinktis šviesesnių atspalvių kostiumus“, – rekomenduoja J. Kubilinskaitė.

„Į darbus keliaujantiems dviračiais šį sezoną yra puikus madingas sprendimas – kelius siekiantys šortai. Siūlomi ir tokio tipo lengvesnių audinių kostiumai tiek vyrams, tiek moterims, galintys tapti puikia klasikinio kostiumo alternatyva“, – teigia specialistė.

J. Kubilinskaitės pastebėjimu, šortų nemėgstančios moterys gali rinktis kitą stilingą sprendimą – kiulotus, plačias, trumpesnio silueto kelnes, derančias prie įvairių tipų palaidinių ir marškinių. Vykstant į darbą atvira transporto priemone verta prisiminti ir skrybėles, kurios gali tapti efektingu dalykinio stiliaus akcentu.

Mados žinovė atkreipia dėmesį, kad daugumoje biurų įrengtų kondicionierių efektas dažnai sukuria 10 ir daugiau laipsnių skirtumą tarp lauko ir patalpos. Tai gana rizikingas santykis, neretai pasibaigiantis peršalimo ligomis.

„Tad jei biure nėra individualios mikroklimato sistemos ar neįmanoma kitais būdais optimaliai nustatyti temperatūros, vertėtų nepamiršti lengvų vasarinių šalikų, kurie apsaugos krūtinės, kaklo sritį“, – pataria J. Kubilinskaitė.

„Darnu Group“ nuotr.
„Darnu Group“ nuotr.
Net ir biure – nepamiršti vandens ir gamtos

Dietistė Eglė Saulevičienė pabrėžia, kad nuolat gurkšnojamas vanduo per karščius – privalomas, nes organizmas netenka daug skysčių, kuriuos reikia atstatyti. Vandens pasišalinimą iš organizmo skatina ir padidėjęs stresas, todėl daugiau vandens gerti rekomenduojama ir įtemptą darbą dirbantiems žmonėms.

„Geriausiai organizmą gaivina vanduo ir nebūtina, kad jis būtų šaltas – kūnui aušintis pakanka ir kambario temperatūros vandens. Patartina nesirinkti gazuotų gėrimų, taip pat dažna klaida galvoti, kad atsigaivinimui tinkamiausi yra ledai. Jie gaivina nebent tuo metu ledus laikančią ranką, bet tikrai ne visą organizmą“, – pažymi mitybos specialistė.

Jos teigimu, nereikia vienu ypu išgerti daug vandens. Rekomenduojama ant darbo stalo nuolat turėti vandens ir jį gurkšnoti.

„Taip per visą dieną tikrai nesudėtingai išgeriamas organizmui reikalingas vandens kiekis“, – patikina E. Saulevičienė.

Renkantis maistą karštuoju metu ji rekomenduoja vengti sunkių, keptų patiekalų, taip pat sūrių, vytintų ar raugintų produktų.

„Visi jie ištraukia skysčius. Ne paslaptis, kad karštuoju metu patartina ir privengti kavos, nes ji iš organizmo šalina skysčius. O maistas tiesiog gali būti lengvesnis ir šaltas. Geriau pasirinkti šaltą užkandį ar pietums suvalgyti skanių salotų. Tai irgi padeda karštį ištverti paprasčiau. Be to, galima išeiti pavalgyti į atvirą orą, tik reikėtų vengti tiesioginės saulės“, – pataria E. Saulevičienė.

Mieste, šilumą traukiančių ir dar labiau varginančių paviršių yra ypatingai daug, todėl biurų darbuotojams patariama, esant galimybei, daryti dažnesnes pertraukas tarp atliekamų užduočių ir išeiti pasivaikščioti į terasas, pietauti jose ar tiesiog atsikvėpti žalumos apsuptyje.

„Moksliniai tyrimai rodo, kad pabuvus gamtoje jaučiamės labiau atsipalaidavę, pailsėję, tad tai neabejotinai bent iš dalies gali pagerinti ir darbuotojo veiklos rezultatus“, – pastebi L. Savickas.

„Darnu Group“ inf.

Temos: „Darnu Group“, Darbo aplinka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai