Top Baneris

Kodėl po renovacijos „išauga“ balkonų aptvarai? (1)

2016 birželio 16 d.
Pasidalykite straipsniu

Renovuotų daugiabučių gyventojai piktinasi, kad jų balkonų aptvarai baigus renovacijos darbus tapo aukštesni nei anksčiau ir teisybės ieško Aplinkos ministerijoje (AM).

AM specialistai išaiškino, kad vadovaujantis STR „Gyvenamieji pastatai“ nuostatomis, balkonų ir lodžijų aptvarų aukštis, užtikrinant žmonių saugumą, turi būti ne mažesnis kaip 1,1 metro. Vis dėlto šis reglamentas nenumato apribojimų dėl balkonų ar lodžijų aptvarų architektūrinių sprendimų, jie gali būti parenkami atsižvelgiant į statinio ypatybes, užsakovo pageidavimus ir kt.

Dauguma renovuojamų daugiabučių namų pastatyti sovietmečiu, todėl balkonų aptvarai dažnai žemesni negu turėtų būti pagal galiojančius reikalavimus. Taigi, daugiabučių namų atnaujinimo projektų rengėjai privalo laikytis STR reikalavimų ir numatyti projekte aukštesnius negu 1,1 metro balkonų ir lodžijų aptvarus. Jeigu aptvarą būtina paaukštinti, projekto rengėjai turėtų parinkti tokius architektūrinius sprendimus, kurie leistų nesumažinti natūralaus patalpų apšvietimo.

Atsižvelgiant į vis dažniau kylančias problemas, kai daugiabučių gyvenamųjų pastatų modernizavimo metu įrengiami neskaidrūs 1,1 metro ir aukštesni balkonų bei lodžijų užtvarai, ir todėl sumažėja natūralus patalpų apšvietimas bei matomumas per pastato langus, AM parengė ir artimiausiu metu patvirtins STR pakeitimus, kuriuose bus numatyta, kad balkonų ir lodžijų aptvarų nepermatomos dalies aukštis turi būti ne didesnis kaip 1,1 metro nuo balkonų ir lodžijų aikštelių paviršiaus be įrengtos grindų dangos.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Nijolė

    2021-04-25, 13:19  

    Negana kad namuose uždarė neleisdami iškišti nosies ,dar ir padarė nuostabius aptvarus kaip gyvuliams… Tie kur projektavo tokius balkonų uztamsinimo projeltus tikrai nebuvo užėja į tokį butą kaip turi jaustis senukas nieko net per langą nematydamas? Ir dar už šitą gėrį reikia susimokėti !niekas net neklause mūsų mat projektuotojai viską žino…kad mes norim tik pro langus šokinėti!

Rekomenduojami video