Top Baneris

Sostinės Žvėryną atrado biurų statytojai

2016 gruodžio 6 d.
Verslo centras „L25A“ („Ober-Haus“ vizual.)
Verslo centras „L25A“ („Ober-Haus“ vizual.)
Pasidalykite straipsniu

Nors daugumai Žvėrynas asocijuojasi su prestižiniu gyvenamuoju rajonu, pastaruosius 15 metų čia įsikuria vis daugiau įmonių biurų, aktyviai statomi nauji verslo centrai, kurie Žvėryną padalijo tarsi į dvi dalis – naująjį ir senąjį.

„Mažaaukšte statyba, želdinių gausa ir nedidelėmis gatvėmis pasižyminti teritorija tarp T. Narbuto gatvės ir Neries upės liko senuoju, tikruoju Žvėrynu. Tuo metu visai kitoks, kiek triukšmingesnis ir greitesnis gyvenimo tempas verda naujajame Žvėryne – šiaurinėje Žvėryno seniūnijos teritorijoje tarp T. Narbuto ir Ukmergės, Saltoniškių ir Geležinio Vilko gatvių, šalia prekybos centro „Panorama“, – teigia „Ober-Haus“ Komercinio NT departamento vadovas Darius Tumas.

„Ober-Haus“ duomenimis, šiuo metu senajame Žvėryne yra 7 500 kv. m modernių biurų ploto.

„Galbūt daugumai komercinės paskirties pastatų plėtra šioje miesto dalyje tiesiog nekrenta į akis, nes Žvėryne taikomi pakankamai griežti intensyvumo ir aukštingumo ribojimai, tačiau pravažiavus pagrindinėmis rajono gatvėmis, matyti ne vienas kompaktiškas ir sėkmingai veikiantis komercinis pastatas, Žvėryną taip pat yra pamėgusios ir ambasados bei specializuoti prabangesni prekybos salonai. Puikiu tipinio Žvėryno verslo centro pavyzdžiu galėčiau įvardinti šiuo metu statomą verslo centrą „L25A“ Liepyno g., šalia T. Narbuto g., kuris kitų metų gegužę papildys senojo Žvėryno modernių biurų plotą 1 700 kv. m“, – pasakojo D. Tumas.

Senojo Žvėryno patrauklumą NT plėtrai lemia tiek verslui patogi lokacija, tiek teigiamas rajono įvaizdis.

„Konstitucijos ir Gedimino prospektai pasiekiami vos pervažiavus tiltus per Nerį. Senamiestis, Naujamiestis, naujieji verslo rajonai pasiekiami per porą minučių, taip pat ir išvažiavimai į pagrindines eismo arterijas. Lengvai pasiekiamas visuomeninis transportas, dviračių ir automobilių dalijimosi vietos. Taip pat, skirtingai nei centrinėje miesto dalyje, Žvėryne nėra apmokestintas automobilių stovėjimas“, – privalumus vardijo D. Tumas. Be abejo, patrauklumą lemia ir Žvėryno rajono prestižas – vilniečiai šį miesto rajoną nuo seno laiko itin patraukliu, šiuo požiūriu jis nusileidžia tik senamiesčiui ir miesto centrui.

verslo namai l25a 1

Tuo metu naujojoje Žvėryno dalyje jau pastatyta daug verslo centrų ir žadama statyti dar daugiau: čia per 2017 metus plėtotojai planuoja pateikti rinkai dar 34 900 kv. m naudingojo ploto biuro patalpų. Tad modernia architektūra tankiai užstatyta teritorija tarsi savaime atskyla nuo senojo Žvėryno ir tampa savotišku Konstitucijos prospekto tęsiniu. Taip pat ši šiaurinė Žvėryno dalis vis dažniau lyginama su savarankišku naujuoju verslo rajonu (ang. CBD), tokiu kaip „Verslo trikampis“ tarp J. Jasinskio ir A. Goštauto gatvių.

„Senasis Žvėrynas visada liks jauki alternatyva naujajai rajono daliai. Senajame Žvėryne nuo seno daug žalumos, vyrauja mažaaukščiai namai, tad atitinkamai statomi ir nedidelės apimties biurai, organiškai įsiliejantys į rajono aplinką. Apskritai senojoje rajono dalyje statybos vyksta pakankamai retai, todėl čia buvo ir bus labai ribotas verslo centrų skaičius. Užbaigus šiuo metu statomus verslo centrus bei įvertinus Žvėryno teritoriją, bent jau artimiausioje ateityje vargu ar matysime daugiau tokio pobūdžio projektų statybų“, – konstatavo „Ober-Haus“ atstovas.

„Ober-Haus“ duomenimis, šiuo metu Žvėryne naujos statybos biurų patalpas siūloma nuomotis už 13–16 eurų už kv. m.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video