Top Baneris

Sostinės valdžia mėgina atsiimti jai teisėtai priklausančią žemę Žvėryne

2016 rugpjūčio 4 d.
Kastyčio Mačiūno nuotr.
Kastyčio Mačiūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Projektuodama naujus dviračių ir pėsčiųjų takus palei atnaujinamą Neries krantinę, sostinės savivaldybė susizgribo, kad teks įveikti kliūčių – Žvėryno rajone, paupio teritorijose, ne viename valstybei priklausančiame sklype jau daugelį metų tvarkomasi lyg savo kiemuose ir nepaliekant praeiviams galimybės nei praeiti pro šalį, nei prieiti prie upės. Nuo pašalinių sumanius žemvaldžius saugo gyvatvorėmis virtę tankūs želdynai. Priglobtuose sklypuose daugelis įsirengę apšvietimą, augina vaismedžius ir daržoves.

Palei Birutės gatvę savivaldybė suprojektavo 2,25 metrų pločio pėsčiųjų ir dviračių takus. Dviračių takas turėtų būti dengtas raudonų plytų spalvos asfaltbetonio danga, o pėsčiųjų dalis – iš trinkelių. Bet nors čia – valstybinė žemė, paaiškėjo, kad ji jau kone dešimtmetį urbanizuota. Sostinės valdžia skelbia neketinanti taikstytis su faktu, kad neteisėtai grobstoma visiems miestiečiams priklausanti žemė, todėl ne tik nuties vilniečiams ir miesto svečiams takus nuo pat Baltojo tilto iki Vingio parko, kaip suplanavusi, bet ir iš anksto kviečia drąsiai iškylauti ir ateiti pasivaikščioti prie Neries Žvėryne.

Anot Vilniaus mero pavaduotojo Lino Kvedaravičaus, užgrobtų, savo reikmėms akivaizdžiai naudojamų valstybinės žemės sklypų plotas beveik prilygsta Lukiškių aikštei arba 8 krepšinio aikštelėms, o problema nebuvo sprendžiama jau dešimtmetį, nors visos institucijos matė akivaizdžius piktnaudžiavimo faktus.

uztverta valstybine zeme 1

L. Kvedaravičius kartu su Miesto plėtros departamento direktoriumi Mindaugu Pakalniu apžiūrėjo tris savavališkai užimtus ir naudojamus žemės sklypus ties Birutės gatvėje esančiais namais, pažymėtais numeriais 18D, 18B ir 18C. Būtent dėl jų savivaldybė ne kartą kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT). Tarnyba atliko patikrinimus vietoje ir užfiksavo, jog želdiniais ir tvoromis nuo praeivių užtvertas daugiau kaip 3 tūkst. kv. m valstybinės žemės plotas.

Atlaisvinti neteisėtai užimtų žemių neskubama: į savivaldybės siųstus raginimus atlaisvinti želdiniais aptvertas miesto teritorijas iki liepos 25 d. nesureaguota. NŽT duomenimis, pažeidėjai vengia atvykti ir į Tarnybą arba nesutinka padarę administracinį teisės pažeidimą, todėl šių bylų nagrinėjimo ir nuobaudų skyrimo terminai pratęsiami pusmečiui. Pastarąjį kartą jis buvo pratęstas iki gruodžio 2 dienos.

uztverta valstybine zeme 3

Ties namų valda Birutės g. 18C yra savavališkai įrengta tvora, mūriniai stulpeliai, varteliai, trinkelės ir įrengtas dirbtinis vandens telkinys. Nors Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas dar 2012 metais įpareigojo per tris mėnesius nugriauti savavališkai įrengtą tvorą prie žemės sklypo, NŽT prieš mėnesį atlikto patikrinimo metu paaiškėjo, kad teismo sprendimas neįvykdytas. Kodėl sprendimo vykdymo niekas nepatikrino ketverius metus, liko neatsakyta.

Pasak Miesto plėtros departamento direktoriaus, sostinės vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, savivaldybės paraginta NŽT jau kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, prašydama kuo skubiau spręsti problemą – pašalinti savavališkus aptvėrimus, kurie neleidžia vilniečiams patekti prie upės, trukdo tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus. Šiuo metu laukiama skubaus Statybos inspekcijos sprendimo. Kitąmet Žvėryne ties Birutės gatve planuojama įrengti daugiau kaip pusės kilometro ilgio dviračių taką, kuris sujungs Gedimino pr. ir Vingio parką.

uztverta valstybine zeme 7

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video