Top Baneris

Sostinės Ukmergės gatvei žadama nauja dominantė

2017 sausio 10 d.
Architektų biuro „Cloud architektai“ vizual.
Architektų biuro „Cloud architektai“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vienoje ilgiausių sostinėje – Ukmergės gatvėje – po metų turėtų iškilti naujas verslo centras. Statytojas – „Šeškinės projektai“ (dukterinė bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ įmonė) – paskelbė architektūrinio konkurso nugalėtojus ir prizininkus. Konkursą laimėjo architektų biuro „Cloud architektai“ komandos projektinis pasiūlymas, kurio autoriai – Jovilė Porvaneckaitė, Antanas Dagelis, Adomas Žindulis, Andrius Vilčinskas, Simonas Čalnaras, Gabrielė Nešukaitytė.

Antroji vieta paskirta įmonės „Arches“ komandos architektūriniam pasiūlymui, kurio autoriai – Edgaras Neniškis, Arūnas Liola, Rolandas Liola, Enrika Geštautaitė, Rūta Vitonytė, Vilius Kazlauskas, Arūnas Kazickas, Akvilė Brazauskaitė. Trečioji vieta – bendrovės „Panevėžio statybos tresto“ projektavimo biuro projektui, kurio autoriai – Kristina Žalytė ir Andrius Gečys. Visoms trims pirmosioms vietoms skirti piniginiai prizai – pirmajai vietai – 3 tūkst., antrajai vietai – 2 tūkst. ir trečiajai vietai – 1 tūkst. eurų.

Konkursas paskelbtas 2016 spalio mėn. Konkursui pateikti aštuoni projektiniai pasiūlymai. Visi dalyviai, pateikę konkursui savo darbus, buvo pakviesti pristatyti savo projektus vertinimo komisijai. „Džiaugiamės sulaukę tikrai profesionalių ir skirtingų darbų, iš kurių atrinkti geriausius vertinimo komisijai buvo įdomi, tačiau nelengva užduotis“, – komentavo vienas iš komisijos narių ir komisijos pirmininkas – bendrovės PST generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

Anot konkurso organizatorių, tikslas buvo, kad sklype Ukmergės gatvėje iškiltų ne dar vienas verslo centras, kurių pasiūla pastaruoju metu ypač padidėjo, bet rinką nustebintų šiuolaikiškas, inovatyvus ir įsimintinas projektas, kuris būtų patrauklus tiek būsimiems verslo centro nuomininkams, tiek ir miesto gyventojams.

Verslo centras bus plėtojamas 72 arų komercinės paskirties sklype besiribojančiame su Ukmergės g. ant Šeškinės kalno, todėl būsimas verslo centras bus ne tik lengvai pasiekimas, bet ir puikiai matomas, o nuomininkams atsivers Vilniaus panorama. Būsimojo verslo centro (administracinės paskirties pastato su komercinėmis patalpomis) bendrasis plotas (be automobilių stovėjimo aikštelės) apie 16 tūkst. kv. m.

Statybos darbus numatoma pradėti dar šiais metais, gavus statybos leidimą, o verslo centro atidarymas numatytas 2018-aisiais. Planuojamos preliminarios investicijos į šį projektą apie 22 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video