Top Baneris

Sostinės senamiestyje – įamžintas poeto Česlovo Milošo atminimas

2016 rugsėjo 27 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus senamiestyje, Bokšto ir Onos Šimaitės gatvių sankirtoje, naujas traukos objektas – atidengti Česlovo Milošo laiptai, ant kurių iškalti poeto eilių fragmentai, primenantys iš Lietuvos kilusį Nobelio premijos laureatą.

Č. Milošas priklauso didžiausių Vilnių garsinusių kūrėjų plejadai. Tai pirmasis pasaulyje toks originalus didesnis Č. Milošo atminimo įamžinimas viešojoje erdvėje. Iškilmėse Č. Milošo eilės šiandien skambėjo trimis kalbomis – anglų, lietuvių ir lenkų.

Taip pat atidengtos informacinės lentelės lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis, o poeto signatūra (parašas, inicialai) iškalta akmenyje.

Laiptai Č. Milošo vardu buvo pavadinti prieš penkerius metus, minint poeto šimtąsias gimimo metines. Skulptorius Jonas Gencevičius iškėlė originalią idėją – ant laiptų iškalti poeto eilių fragmentus lietuvių ir lenkų kalbomis.

Prieš įamžinant poeto atminimą, sostinės savivaldybė, kaip projekto partnerė, skyrė apie 45 tūkst. eurų ir visiškai atnaujino Česlovo Milošo laiptus, kurie buvo įrengti prieš keletą dešimtmečių ir jau gerokai nusidėvėję. Pasirūpinta, kad būtų iš naujo išbetonuotas laiptų pagrindas, laiptų aikštelės išklotos naujomis granitinėmis trinkelėmis, sienutės padengtos naujomis granitinėmis plokštėmis, įrengti nauji turėklai.

Neabejojama, kad Č. Milošo laiptų sutvarkymas reikšmingai pasitarnaus kuriant Vilniaus, kaip europietiškos kultūros centro, tapatybę. Sutvarkius šį apleistą sostinės kampą, laiptais saugiai kops vilniečiai, miesto svečiai, dviejų greta esančių mokyklų moksleiviai. Tikimasi, kad Č. Milošo laiptai taps dar viena Vilniaus senamiesčio traukos vieta užsienio turistams, o apie jo kūrybą plačiau sužinos ir Lietuvos gyventojai, ir visų kraštų literatūros mylėtojai.

Laiptų atidengimo renginyje dalyvavo ir idėjos autorius, ir architektas Tauras Budzys bei Č. Milošo laiptų Vilniuje sutvarkymo ir jo vardo įamžinimo iniciatyvinės grupės nariai.

Česlovo Milošo laiptų rėmėjai:

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija, Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, Nicolas Ortiz.

Projekto partneris – Vilniaus miesto savivaldybė.

Projektą vykdo VšĮ „Porta artis“.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video