Top Baneris

Sostinės senamiestyje bus įrengta nauja viešoji erdvė: gyventojai kviečiami išsakyti savo nuomonę

2024 vasario 5 d.
vanagelio 2
UAB „Viltekta“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Senamiesčiui priklausančioje teritorijoje, netoli Subačiaus g., sklypuose ties K. Vanagėlio g. 4 ir 6, planuojama įrengti naują viešąją erdvę. Gyventojams pristatomi projektiniai pasiūlymai, jie kviečiami išsakyti savo nuomonę ar teikti pastabas. 

Susitikimas su gyventojais dėl šios erdvės vyks vasario 26 d. 17 val. nuotoliniu būdu. Prisijungimo nuoroda. Su projektiniais pasiūlymais galite susipažinti čia arba tiesiogiai atvykę į UAB „Viltekta“ biurą (A. Goštauto g. 8-0409, Vilnius) nuo 10 iki 16 val. Atvykimą prašoma suderinti iš anksto nurodytais telefonais arba el. paštu: tel. +370 526 19 758, +370 685 77 183 el. p. viesinimas@viltekta.lt.

Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas, rašoma savivaldybės pranešime. 

Nauja viešoji erdvė projektuojama šalia pradėtų statyti daugiabučių Žiupronių gatvėje. Daugiabučius stato KŪB „Subačiaus projektas“, kuris finansuos ir viešosios erdvės įrengimą. Ja galės naudotis ne tik daugiabučių gyventojai – ji bus atvira visiems. 

Viešosios erdvės projektiniai pasiūlymai parengti pagal gyventojų pageidavimus, kurie buvo išsakyti pirmajame susitikime dėl šios erdvės projektinių pasiūlymų užduoties. 

Šiuo metu beveik 14 arų teritorija yra tarp gyvenamųjų namų, neužstatyta, apaugusi žole. Sklypai – apleisti, juose netvarkingai statomi automobiliai.

vanagelio
UAB „Viltekta“ vizualizacija

Viešojoje erdvėje planuojama įrengti pėsčiųjų takus, apšvietimą, suoliukus, vaikų žaidimų zoną, mažosios architektūros elementus. 

Esamus medžius planuojama išsaugoti, ir pasodinti dar naujų želdinių. Kaip pagrindinis erdvės akcentas projektuojamas stambus ir greitai augantis medis – juodasis riešutmedis, taip pat bus pasodinta medlievų, obelų, bei krūmų: lanksvų, lauravyšnių, kaulenių ir kalninių serbentų. Teritorijoje esančio pastato siena iš šiaurinės pusės apželdinama lianomis.

Viešosios erdvės projektuotojas – UAB „Viltekta“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video