Top Baneris

Sostinės dviratininkams suplanuoti dar 12 kilometrų naujų takų

2017 balandžio 26 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šylant orams į sostinę sugrįžta dviračiai, o savivaldybė jau ruošiasi nutiesti dar 12 km naujų takų mėgstantiems juos minti. Be to, šiemet bus sutvarkyta dvigubai daugiau nei pernai probleminių vietų, pastebėtų esamuose takuose, dviračių takų atnaujinimas vyks sparčiau.

Iš viso šiemet planuojama tiesti bent 17 km dviračių takų: per šiuos metus darbai bus baigti 12 km ir pradėti dar 5 km. Pastaruosius planuojama užbaigti iki kitų metų. Dviračių takų tiesimo darbai prasidės jau po kelių savaičių.

Šiemet bus baigtas projektuoti daugiau kaip 5 km kokybiškas dviračių takas palei T. Narbuto gatvę, sujungsiantis Pilaitę su Konstitucijos prospektu, taip pat projektuojama Ukmergės gatvėje esančio tako rekonstrukcija bei keliasdešimt kilometrų skirtingų trūkstamų dviračių infrastruktūros atkarpų: Verkiuose, Žvėryne, Balsiuose, Lazdynuose ties Oslo gatve, Trakų kryptimi. ES lėšų parama bus panaudota takų įrengimui Naujamiestyje, Šnipiškėse, Žirmūnuose – šie projektai bus pradėti įgyvendinti kitąmet. Be to, šiemet prie kiekvienos mokyklos planuojama įrengti dviračių stovus – šiuo metu jų nėra beveik prie trečdalio sostinės ugdymo įstaigų.

Pasak miesto mero Remigijaus Šimašiaus, dviračių takų plėtra Vilniuje planuojama taip, kad atstumas iki geros kokybės dviračių tako nebūtų nutolęs daugiau kaip vieną kilometrą.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Palei Laisvės prospektą (nuo Sodros iki Ateities g.) bus nutiestas beveik 6 km asfaltuotas dviračių takas ir suremontuotas greta besidriekiantis šaligatvis. Naujas, beveik kilometro ilgio dviračių takas atsiras ir Saulėtekio alėjoje (nuo Nemenčinės pl. iki Šatrijos Raganos g.), čia taip pat bus sutvarkyti šaligatviai.

Nauji daugiau nei 2 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų takai palei Neries krantinę taps jungtimi tarp Vingio parko ir Geležinio Vilko tiltų – čia taip pat bus sutvarkytas apšvietimas ir požeminės komunikacijos. Tai bus pirmasis žingsnis atnaujinant dviračių ir pėsčiųjų takus palei abiejų Neries krantinių viršutines terasas – likę darbai suplanuoti kitų metų pavasarį.

Nauju dviračių taku šiemet galės džiaugtis ir Antakalnio rajono gyventojai – P. Vileišio g. (nuo Šilo tilto iki Antakalnio g. 120) bus nutiestas daugiau kaip kilometro ilgio takas sujungiantis Šilo tiltą – su trasa, einančia link Antakalnio žiedo. Rengiant dviračių taką bus įrengti šaligatviai, sutvarkytas apšvietimas ir požeminės komunikacijos.

Oslo gatvėje atsiras daugiau kaip pusantro kilometro dviračių takai, sujungsiantys ties Gariūnų tiltu nutrūkstančius takus su Erfurto ir Gudelių gatvėmis. Geros žinios laukia ir Santariškių rajone gyvenančiųjų – naujai tiesiamoje Santaros gatvėje nusidrieks dviračių takas – jungtis tarp Molėtų pl. Ir Santariškių g.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Skaičiuojama, kad bendros investicijos į dviračių ir dalies pėsčiųjų infrastruktūros gerinimą šįmet sieks daugiau kaip 3 mln. eurų. Kitąmet planuojama pradėti tiesti daugiau kaip 20 km naujų dviračių takų.

Miestiečių patogumui išleistas Vilniaus dviračių takų žemėlapis, kuriame galima rasti informaciją apie esamą dviračių infrastruktūrą ir maršrutus, naudingą informaciją dviratininkui – Kelių eismo taisykles, saugaus važiavimo dviračiu patarimus.

Nemokamai žemėlapį ir atviruką su miesto sveikinimu gaus dviračius įsigiję vilniečiai. Žemėlapis taip pat bus platinamas dviračių parduotuvėse, dirbtuvėse, turizmo informacijos bei „Susisiekimo paslaugų“ klientų aptarnavimo centruose. Vilniaus miesto portale taip pat veikia skilti www.vilnius.lt/dviraciai, kur galima rasti visą aktualią informaciją bei dviračių takų žemėlapius.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video